30.1.13

Estraalia 1 Osa

Kui keegi küsib, milline su elu tavaliselt on, siis vastaksin nii, nagu halvasti tehtud Hollywoodi action filmis. Alati tuleb teele mingisuguseid absurdseid ülesandeid, mida mul tuleb hakata lahendama. Seekord siis räägin oma minekust Austraaliasse. Kuni viisani oli kõik suurepärane. Ostsin lennupiletid ka ära ning tundsin, et kõik on tehtud ja saan oma aastast puhkust nautida varsti. Oh ei, kus sa sellega! See kõik kõlab liigagi ilusalt eks? Nii ta on. Kõlaski ning oli vaja siis hakata kive kodaratesse loopima. Esimene põnts oli see, et Skyscanner kirjutas, et Estonian Air tühistas oma lennu ning meil ei jää muud üle kui tagastada 100% piletite raha. Okei, pole midagi. Elan üle. Hakkasin kiirelt otsima uut. Kuna ühtegi hea hinnaga piletit mida tahtsin, ei olnud, pidin jälle lõpetama Estonian Airi lennuga Peterburgi. Noh, äkki läheb seekord õnneks. Arvate? Ei olnud see ka nii. Estonian Airi piloodid teatasid, et 7 jaanuaril hakkavad nemad streikima. See suudeti ära hoida (minu õnneks) ning mõtlesin, et uh, no nüüd ei saa küll midagi juhtuda. Tuleb mõne päeva möödudes e-mail. Estonian Air muutis oma lendu ning minu 60 minutist sai 45 minutit ja selletõttu pidid nad leidma mulle asenduslennu. Kui algselt oli Tallinn-Peterburi, siis nüüd Tallinn – Helsinki –Peterburi –Dubai - Perth.

Saabus kauaoodatud hommik, mil minu lend Austraaliasse võis alata. Halba sisetunnet ka ei olnud. Lennujaamas selgus aga, et Estonian Air keeras mulle jama kokku, nimelt kohvrit ei olnud võimalik registreerida Perthini välja. Õnneks mul kaks sõbrannat just töötasid seal check in-is ning aitasid mind nii kuidas said ja ma olen südamest tänulik selle üle, muidu oleks ma ilma kohvrita sinna lennanud. Kll ütlesid, et pole kindel, et sul see üldse kohale jõuab kuid proovida võib. Nemad tegid kõik mis teha andis. Venemaal hakkasin ise küsima ja uurima, et kas on ikka lõpuni jne. Seal nii toredad inimesed, kohe aitasid ja tegid samuti kõik ja õnneks lõpus ütlesid, et jah pagas jõuab teiega lõpp-punkti.

Peterburist Dubaisse kestis lend 6 tundi, kuid kapten vahepeal teatas, et oh oh jõuame 5 tunniga. Ei tea kuidas see käib aga nii ta oli. Lennuk oli pooltühi ning terve rida oli minu päralt. Ma ei suuda kunagi magada lennukis, seega kellel on pikad lennud ees ning sama mure, siis seekord sain hakkama. Sul on vaja kolme asja- Silmaklapid, et pime oleks- tuleb uni paremini. Kõrvatropid, et lennukimüra ja inimeste loba ei jõuaks sinuni ning väike pudel veini, mida tavaliselt pikkadel lendudel jagatakse.Kuigi magasin katkendlikult, sain ma vähemalt puhatud.

Dubai lennujaam oli omamoodi luksuslik ja huvitav. Õnneks tuli mul vaid kaks tundi lennujaamas oodata ning seejärel lennukile minek. Tuli kontrollpunktis läbi minna, kus kontrolliti käsipagas enne lennukisse minekut ning hindu siis palus mul koti avada. Tuhnis veidi ringi ning leidus sure punase koti. Ütlesin, et kosmeetika. Avas selle ning vaatas mind suu ammuli. Ütlesin, et uhuh palju kosmeetikat. Sulges koti ning ütles naised ja ulatas koti tagasi. 

Lend kestis 10 tundi ja 40 minutit ning oli piinarikas, samuti külm- kohutavalt külm. Piiripeal ikka läks tükk aega, Eestis ikka asjad käivad kiirelt ja tõhusalt, siin venib ja venib. Seega järjekorrad, tempel passi ja immigratsiooni kaart mis sai täidetud lennukis joonistati B peale, kus siis peale kohvri kättesaamist suunati edasi. Jaotatud oli see tsoon A, B ja C. Ma sain B kuid mind saadeti Asse, kus siis koer nuusutas mu kohvri üle ning astusin uksest välja. B vist oli see, kus tuhniti kohver läbi. Mul järjekordselt vedas, see oleks nõudnud nii palju aega ja auto ootas mind väljas.

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar