15.1.14

Head Aega Saksamaa!

Saksamaal jõulud on kui palderjan kassidele. Juba novembri alguses läks lahti selline möll ja trall. Inimesed ei saanud enam aru, kes nad on ja mida nad teevad. Täiesti suvaliselt võeti kõike, millel oli silt ALLAHINNATUD. 

Kord läksin ma linnapeale, et perekonnale jõulukinke osta. Enda aruga olin veel eriti kaval, et läksin novembri keskpaigas. Olin surmkindel, et inimesi napib ja saan rahus ringi liikuda. Kus sa sellega, kell 13.00 oli linn rahvas täis ja oli veel teisipäevane päev. Tekkis küsimus, et kas inimesed võtsid vaba päeva või? 

Mis teil viga on? Eestiga võrreldes ikka püha sõda poodides ja tänavatel. Hoogu lisas veel jõuluturg, mis oli kilomeeter pikk. Seal müüdi ikka konkreetselt kõike ja punaste laternate tänava jõuluturg saab minu šokeerimise preemia. Seal müüdi poleeritud tammepuust vibraatoreid, igasugu muid imelikke nukke ja koogikesi, kus olid huvitavad poosid peal. Kirss tordile oli jõulukaraoke nurk, kus naised tegid striptiisi. Kahjuks oli see tol kellaajal suletud ja jäi nägemata jõulueelne ime.

Detsembri alguses läksid asjad hullemast veel hullemaks. Iga jumala nädalavahetus olid kesklinna tänavad suletud, sest kas paremäärmuslased või immigrandid või mõni muu grupp inimesi mõtles, et võiks tänavatel protestida. Politseinike näod olid tuimad ja emotsioonitud, kui kõige tuimem kala vees. Tundsin neile südamest kaasa, et peavad nõndaviisi passima ja vahtima kui nood viskavad prügi tänavatele, karjuvad ja joovad kastide viisi õlut. Mis kuradi protest see selline on? 

Jõuluturg tolleks hetkeks oli pungil tuhandeid inimesi, kes tulid sööma, jooma ja raha laristama. Inimesi oli nii palju, et hingata oli võimatu. Söödi suure suuga kümneid vorste, suuri lihakäntsakaid ja friikartuleid. Minu meeski sõi seda rämpsu ja terve järgmise päeva sain teda narrida, kui ta nägu oli punne täis ja kaal kaks kilo rohkem näitas.

Kui Eestisse lendasin, kuulsin oma mehelt, et paremäärmuslased läksid käest nii ära, et panid politsei auto põlema ja ühesõnaga läks asi väga käest ära. Terve ala piirati sisse ja kõiki inimesi kontrolliti. Kohalikud alati ütlevad selliste kohta, et raiskavad maksumaksja raha ja tuleks nendega midagi ette võtta.

Siin riigis on asjad üsna selged, kui sa makse ei maksa siis sa võiksid sündimata jääda. Kui oled sündinud ja elad riigi ehk rahva kulul, siis tuleks sind kas rakendada mingisugusele ühiskondlikule tööle või mine lihtsalt tööle. Inimesed on väga konkreetsed, tuntakse kaasa vaid neile, kes suudavad tõestada, et ei saa enda eest hoolitsetud ja vajavad riigi raha. Kõik ülejäänud on ühiskonna poolt põlatud.

Vaesust Saksamaal on, kuid need on üldjuhul inimeste endi loodud tingimused. Kodutud on ise valinud olla kodutud ja vaesed ise valinud riigi kulul elamise tee. Saksamaa on kõikide võimaluste riik, siin on võimalik  näha kõike mida süda ihkab. Lihtsalt soovi ja kord näed, et täpselt selle sa saad mida oled väärt. Siin tuleb võidelda endale ise koht kätte ning haridus on võti, jõudmaks elus väga kaugele ning teenimaks palka, millest saab vaid unistada. Lihtne magistri kraad tõstab palka 3000 euroni ja üle selle. Doktori kraad garanteerib 5000-8000eurose palga.

Kahe nädala pärast kolin ma Madalmaadesse, 15 minuti kaugusele Amsterdami kesklinnast. Kindlasti kirjutan edasi kuidas seal mul läheb ja millised katsumused mind seal ootavad. 

Saksamaa on huvitav riik, väga omanäoline ja multikultuurne, kus erinevad rahvused suudavad, oskavad ja saavad elada rahus. Ma ei tea kuidas Saksamaa seda teeb, kuid tuleb välja, et palju paremini kui Rootsi ja Soome. 


Saksamaale ma kindlasti elama ei tahaks jääda, sest inimestel on liiga palju suva kõigest ja naised ei tea moest mitte midagi. Seega ka mehed eriti ei vaata naisi ja kui lööd ülesse on hirm, et sind peetakse prostituudiks.M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar