14.5.14

Kokkuvõte

Hollandis hakkab mul aeg otsa saama, veel viimased kaks nädalat on järele jäänud ja siis viimane kolimine Norra, kuhu lõplikult kaasaga otsustasime paikseks jääda.

Kokkuvõtteks võiksin öelda, et Hollandis ma elaks küll, kuid kindlasti Amsterdamist eemal, sest see on nii turistirohke linn ja need turistide hordid väsitavad kohutavalt.

Hulle naabreid kohtab igal pool ja nii sain endale päris segased naabrid. Ühel nädalavahetusel panid naabrid nii kõvasti pidu, nende kõlarid olid täpselt meie magamistoa all. Ilma liialdamata, voodi otseses mõttes värises. Kuna majas puudub isolatsioon, siis mõtlesin, et kindlasti lõpetavad varsti, kuid oh ei. Kell neli võtsin julguse kokku ja esimest korda elus läksin uksele koputama ja tegin kokkuleppe nendega, et nädalavahetustel kuni kella üheni on okei, siis sooviks magada.

Igal nädalavahetusel nad pummeldavad kusagil linnapeal ja magavad ainult paar tundi, ning seejärel kõik algab hommikul kell 10 muusikaga uuesti. Kuidas nad suudavad? Kas mingi imeloomad? Oh ei, vastus peitus hoopiski mujal- ecstasy! Mitte ainult naabrid meie alt, vaid pea terve maja on minuvanuseid noori täis, kes siis lasevad tablette sisse. Jumal tänatud, et me minema kolime. Ilus koht ja kõik super, kuid ma ei kannata sellist jama, sest vastupidiselt kanepile, ecstasy muudab inimesed aktiivseks... isegi liiga aktiivseks.

Võrreldes Saksamaaga on kindlasti Hollandi väga ilus ja omapärane riik, kus elada. Ma ütleks, et siiamaani minu lemmik riike. Amsterdam on küll suvel  liialt inimrohke, kuid kui need inimesed ära võtta, siis linna võlu ja ajalugu on lummav.

Toit on kordades kallim, kui Saksamaal. Eesti jääb toiduhindadelt Saksamaa ja Hollandi vahele. Tarbekaupadelt on Eesti kõige kallim. 

Võin kõigile lohutuseks öelda, et arstid on tumbajumbad ka mujal ja järjekorrad pikad ka mujal. Olen käinud Saksamaal arstil ja olen käinud Hollandis- võin öelda, et Eesti arstid on teatud kohtades palju kompetentsemad. 

Siin elades õppisin olema viisakas, lõpuks julgen selgel häälel välja öelda ´´vabandust´´, ´´tere´´, ´´aitäh´´. Eestit külastades tundsin end üli viisaka inimesena. Kui siin lastakse nii ühistraspordist kui ka poodidest inimesed välja ja siis tullakse sisse, siis Eestis on nagu loomaaed, kes ees see tegija. Üks nädal Eestis on ilus ja tore, teisel nädalal kõik õudused kooruvad. Kuid Jaanipäev maakodus- ei jõua ära oodata! 

Minu eesmärk ei ole vinguda ja maha teha, vaid otsida plusse ja miinuseid. Olen üles kasvanud kuuldes, kui jube on Eestis elada ja nüüd kus mul on võimalus reisida ja elada erinevates riikides, olen tähele pannud, et ikka otsin Eestile sarnast riiki. See on nagu uue suhte leidmine, ikka otsid eelmisest paremat.

Austraalia oli minu jaoks täiesti mõttetu riik, kus elada. Neile, kellele meeldib tööd teha ja palju raha saada, siis andku minna. Seal teenib nagu murdu, probleeme ei ole, kõikjal puhub tuul läbi (ka ajudest) ja on alati manjana.

Saksamaal on vaja keelt ja aastaid kannatust, et endale püsivaid sõpru leida ja sulanduda ühiskonda. Muidu ühiskond on väga tolerantne, ollakse väga abivalmis ja stabiilsus.

Hollandi on koht, kus kõik on lubatud ja sellega kaasneb ka palju probleeme ja kahtlaseid asju. Mehed on ülbed ja tõusikud, jalgratturid on sama ülbed ja ignorantsed kui Eesti autojuhid ja kuna Amsterdam on üli populaarne Euroopas, selletõttu on ka palju kotivargaid- kohe väga palju. Positiivne on tolerantsus, sõbralikkus ja stabiilsus.

Inglismaale ei tahaks ma elusees elama minna. Kui siis mingisse pisikesse linna. Naised ei ole isegi lõdva püksikummiga, vaid siia tuleks mingi uus termin leiuatada. Mehed kujutavad üldse ette, et on Zeusid Olümpose mäel ja siis on see ilm ja arusaamatu idiootne mentaliteet. Kvaliteetset toitu tuleb Tripadvisorist otsida.

Neil kõigil ei ole, mida Eestil on- E-riik! Mitte essugi ei saa aetud ja kui ajad asju, siis jooksed ühest kohast teise. Näen kuidas mu kaasa tegi oma firma Saksamaal!? See võttis tal kuid ja siiamaani jookseb paberitega edasi tagasi, ühest asutusest teise. Ma ei hakka isegi krediitkaardi tegemisest rääkima Hollandis. See võttis ka üle kuu aja aega ja mitte selletõttu, et tegemist oli välismaalasega.

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar