13.6.15

Kreeta

Lõpuks ometi ma võtsin end kokku ja tundsin oma nahal ära mida kõik keskmised eurooplased teevad- turismireis Kreetale. Eestlaste seas samuti väga populaarne. KUID...

Õnneks suutsin leida kohad, kuhu just palju turiste ei eksi. Esiteks alustame kuupäevast. Kindlasti kui tahad minna Kreetale veel enne, kui see mattub venelaste, sakslaste ja inglaste invasiooni alla plus ilm läheb lämmatavaks, siis soovitan juuni esimesel nädalal saart külastada. Ilm oli vahelduva pilvisusega ning kusagil 25c. Ärge muretsege, vahelduv pilvisus Kreetal tähendab siiski ärapõlemist, seega kindlasti SPF 30 kaasa!

Teiseks, vaikne hotell ainult paaridele : Castello boutique resort & spa 5*. Hotell asub pisikeses armsas külas  nimega Sissi ja turiste oli seal väga vähe. Hotell oli imeline ja vaikne ja hinna sees oli hommikusöök ja õhtusöök. Õhtusöök ei ole selline tüüpiline buffee vaid eelroad on esitletud nn buffeena ja pearoa said siis valida kala, liha ja taimetoidu vahel. Ma sõin 7 päeva järjest kala, sest see kokk on lihtsalt geenius!! Hotellis olid ka erinevad spa protseduurid ja saunad. Kahjuks jäime broneerimisega veidi hiljaks ja ei saanud tuba koos basseiniga. 
Kolmandaks leidsin alternatiive tüüpilistele vaatamisväärsustele: Näiteks külastasime Crissi saart, kuid võtsime jahiga päevareisi. Algusega Ierapetra sadamast 10.30 ja tagasi 17.00. Maksis see ühe inimese kohta 60€ mis on tegelikult väga odav, kuna see sisaldas jooke ja lõunasööki. Jahil oli meiega kokku kusagil 10 inimest ja oli mõnus privaatne. Rentisime auto kaheks päevaks ja kindlasti soovitan ´´Smile Travel- rent a car´´. Rentisime auto kaheks päevaks ja sõitsime üle 200 km maha ja maksime selle eest 17€. Bensiini liiter on kusagil 1,63€. Aga auto võtsime ka ülimalt ökonoomse VolksWagen Upi. Teisel päeval siis külastasime Aqaworld aqarium & reptile rescue centerit. See oli nii kift. Täiskasvanule sissepääs 6€, kuid see ei ole tavaline koht, kus loomi vaadata vaid nende esmane tegevus on kalade ja reptiilide päästmine. Väga huvitavaid kalu oli seal ja igasugu kilpkonni. Kahjuks ei teadnud varem, et 10.30 on nende söötmisaeg ja siis oleks just pidanud minema. Oleks tahtnud küll näha, mida boa ja püüton söövad seal.

Kilpkonnad ja igasugu suured sisalikud tatsasid vabalt ringi seal. Sai neid katsuda ja sain endale isegi boa mao kaela riputatud. Ta nimi on Kate ja küll oli uudishimulik. Pigem isegi üritas puurist igal viisil plehku panna.Soovitan minejatel kindlasti ka annetuse teha, meie vähemalt tegime seda, kuna tahaks kindlasti, et see koht laieneks ja rohkem kalu ja reptiile saaks päästetud. Leian, et ise kohale minna sellistesse paikadesse ja teha otsene annetus on hea, sest tead täpselt ja 100% kindlalt, kuhu see raha läheb.

Kui rääkida kreeklastest, siis pean tõdema, et nad on väga heasüdamlikud, abivalmis ja toredad inimesed. Kuhu iganes me ka ei läinud, võeti vastu suure soojuse ja naeratusega. Sai mitmega räägitud ja muidugi tõdesid, et majandus on täitsa pekkis ja paljud on Kreetal eriti hakanud kasvatama oma toitu, kuid nad tõdesid, et inimesed suurtes linnades on täbaramas olukorras, kuna neil pole maad, kus saaks oma toitu kasvatada ja sellest ära elada, seega paljud on kodutud ja nälgivad suurtes linnades. Ütlesid ka, et teavad paari inimest oma tutvusringkonnast, kes on teinud isegi enesetapu. Lihtinimesed kannatavad ja seda on kurb näha, et teatud eliidi tõttu, kes viisid aastakümneid riiki kidlal kursil põhja ja neid pole võimalik isegi süüdi mõista, sest mis sealt edasi? Raha on neil kindlalt paigutatud Sveitši ja Bahama pankadesse.

Kokkuvõtteks võiksin öelda, et reis oli tore, toit oli lausa nii fantastiline, et võtsin 7 päevaga 2 kg juurde ja inimesed on toredad, kuid mingit erilist tunnet see reis minusse ei jätnud. Eelistan ikkagist alternatiiv riike tüüpilistele turismikohtadele ja kindlasti kui võimalus tekib pakin seljakoti ja lähen avastan maailma läbi kohalike silmade. Kuid kõik kes naudivad basseini ääres vedelemist, kilode kogumist ja päikese käes grillimist- andke minna. See on ideaalne paradiis just selliseks reisiks. Kes soovivad olla eemal suurtest turistide hordidest, siis soovitan soojalt hotelli mida ülalpool nimetasin.

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar