31.8.15

Kui kallis on lapsesaamine

On palju arutletud, kui palju peaks/võiks ja läheb lapse peale raha. Õigemini enne tema tulekut. Hakkasin huvipärast kokku lugema, mis meil ostetud ja palju mis maksis. Netis sai istutud tunde, et leiaks toote, mida tahan, soodushinnaga. Pooled asjad tellisin Eestist, kuna Norras ju enamus asjad kallid.

Mina olen see tulevane ema, kes tahtis teatud kindlat asja ja kui kasutatuna seda ei leidnud, siis valisin uue, mitte kasutatud alternatiivi. Enamus aja mõtlesin oste tehes, et mis lapsele endale huvi pakub ja tema aega sisustab. Kuna olen palju puutunud kokku väikeste lastega, siis alati on silma jäänud, et kõik mis läigib, liigub ja on värviline on huvitav ja sisustab lapsel aega. Seda väiksem on võimalus, et igavusest jonnib ja emal kaelas ripub.

Norras parim koht, kust tellida uusi asju on vaieldamatult jollyroom.no ja kes ei taha uusi asju, siis finn.no , sealt saab palju kasutatud asju osta.

Eestis aga on valikud palju laiemad. Mul läks päevi, et läbi tuulata see ja too koht, kust osta miskit. Siit siis järgmised asjad, mis said Eestist ostetud:

1) Voodikarussell  ´´Tiny Love Classic mobile´´ 49,90€

2) Kummut ´´Madagaskar´´ 179 €

3) Imetamispadi ´´Klups´´ 29€

4) Medela elektriline rinnapump 161,60€

5) Söögitool ´´Spotty´´ 69€

6) Fisher Pice tegelustekk ´´Rainforest´´ 90€

7) Britton mähkimiskeskus + vann 110€

8) Babymoov tarvete kott 68€

9) Solidea sünnitusjärgne bandaaž 39€

10) Moltex, Beaming Baby ja Muumi mähkmed (öko) 93,02€

11) Rasedusaegsed vitamiinid 200€ (terve raseduse aja) 
LOE SIIT rasedusaegsete vitamiinide kohta

12) Sünnitusjärgsed sidemed, pakk pepulappe, vakstud, okselapid, lapid  ~25€

13) Pildistamine 120€

14) Huppa beebide kombinesoon 39€ ( suvel mega soodukad)

Kokku= 1272,52€ 

                                                        *               *                 *

Norrast sai siis ostetud ülejäänud muud asjad. Õnneks saime voodi siit tuttavalt, kuna tal tütar sai 2 aastaseks ja ta sai endale uue printsessi voodi, seega meie saime vana voodi endale, koos madratsi, tekkide, patjade ja linadega. Mehe isalt saime kingituseks vankri, millega säästsime 700€. 

1) Chicco infrapuna termomeeter
2) vannilina
3) hari+kamm
4) vannimatt
5) öölamp
6) beebi pesemis lapid
7) vankrile lisakonksud
8) vankrile kinnitatav konsool (taskute ja joogihoidjaga)
9) vankrisse soojakott
10) imetamis rinnahoidjad
11) beebiraamat
12) silmade puhastus lapid
13) joogi pidel (WoW Cup)
14) nibukaitsmed
15) nibukreem (purelan salv)
16) vankrile vihmakile
17) lusikad
18) muusikaga kaisujänes
19) vankrile rippuvad mänguasjad
20) värisev mänguasi
21) Minion mänguasi
22) loomade häältega raamat
23) lapse kasvatamise raamat ( pesemisest- toitmiseni ja reisimiseni)
24) kalender
25) vanni mänguasjad

Kokku = 780€

Lisaks veel siit ja sealt ostetud beebiriideid. H&Mil on Norras hea valik beebiriideid ja kui õigel ajal jaole saada, siis on soodukad vinged ka. Enda jaoks olen leinud lemmik firmad siit veel Reflex, Name it, Disney ja Next.

Beebi riietega läks kurvalt, kuna tuttav, kes meil siin elab ja kõigil mu sõbrannadel on tüdrukud, seega ei hakka oma poisile ju roosat selga toppima. Seega tuli ka osta uusi riideid. Mingeid valgeid bodysid saime, kuid kuna ma esmakordne ema siis natukene ikka läksin  siin hulluks ja raiskasin kusagil umbkaudu riietele 400€. Mul ema Eestist käib Leiupoest ostmas lasteriideid, küll on see second hand pood, kuid enamus riided on ta saanud täiesti uutena, sildid veel küljes ja väga hea firma omad- Mark & Spencer, Disney, Next, H&M jne.

Riided kokku = 400€

KÕIK KOKKU 2452,52€ 

Plaanis veel osta ErgoBaby 360 + sisu (sisu on mõeldud kuni 5,4kg. Sellel on olemas nn. lapsele kasulik konnaasend ja säästab mind seljavaludest). 160€ . Kujutan ette, et paljudel on küsimus, et miks osta nii kallis kandekott? Esiteks, kuna tulevikus reisime palju. Mehe vanemad elavad Saksamaal ja minu vanemad Eestis ja kuna minu selg on üsna nõrk, rääkimata õlast, mis isegi sellel poolel magades valu teeb, siis enda tervise pärast on mõtekas investeerida sellisesse tootesse. Last saab kanda seal kuni neljanda eluaastani.

Need asjad, mis kirja panin on need mida mäletan ja näen. Kindlasti on veel nippet näppet asju, mida ei mäleta. Enamus riided, mänguasjad ja tarvikud on ostetud mõttega, et lapsel on põhimõtteliselt terve esimene eluaasta kõik olemas. Mina olen üks näide tuhandetest. Kindlasti saab ka poole odavamalt, kui tahta. Näiteks kõik asjad osta kasutatuna ning oodata kingitusi teistelt, kuid esimene laps tuleb ikka ju ainult ühe korra.

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar