10.8.15

Mida panna haiglakotti?

Haiglakott ei tohiks olla Bermuda kolmnurk, kus on kõik ja mitte midagi. Kuna ma esmasünnitaja, siis ma ei tea kui õigesti või valesti ma pakin- eks ole näha.

Mida laps vajab? Olen septembri sünnitaja, siis kojutoomisriided peaksid olema sellised, mis sobivad vananaiste suveks, normaalseks sügiseks või hoopiski varajaseks talve-eelseks seisundiks. 
- body, pikkade varrukatega
-  öökombe (läheb siis body peale)
- kindad ja müts
- fliisist kombekas (igaks juhuks, kui varajane talve-eelne seisund peaks olema)
- mähkmed ( haiglas on olemas, kuid ma soovin oma öko mähkmeid kasutada)
- turvatool

Mida mina vajan?
- rinnapump ( olen lugenud, et paljudel olnud see kasuks, kuna kohe ei pruugi piima hakata tulema)
- imetamisrinnahoidja, nibukaitsmed ja nibukreem ( viimane igaks juhuks, see ei võta ruumi üldse)
- hügieenitarbed (hambahari, pasta, kamm, pesemistarbed, näotoonik, näokreem)
- kaks paari aluspükse, mille saab ära visata hiljem ja sünnitusjärgsed sidemed (haiglas on olemas, kuid eelistan öko varjanti )
- mugavad ööriided ( minul pikad magamispüksid, sokid ja top)


Olin õnnelik oma lihtsa raseduse üle, lausa 8 kuud oli kerge ja valutu olla. Pärast 8ndat kuud hakkasid sellised kohutavad seljavalud pihta ja nüüd on need iga öö. Rasedusnädalaid on 35, juurde olen võtnud 8,4 kg ja kõhu ümbermõõt on 95 cm. Süüa saan ainult väikestes kogustes ja värsket, ainult värsket- vaarikad, maasikad, tikkrid, punasõstrad, mustikad ja kiivid. Lõunaks söön halloumi juustu (kõrge valgu sisaldusega- sellises rasedusperioodis vajab rase palju valku) , koos kirsstomatite ja värske kurgiga. 

Nüüd tunnen, et vot kopp on nii ees kui ees saab veel olla! Hingata on raske, kuna kopsud on kusagile kokku pakitud. Poisil pole ruumi liigutamiseks ja iga sirutus on kui roniks ta mul naha alt välja. Peale 46 ruutmeetrit ainult tolmuimejaga koristamist teen tunnise pikutamise. Laupäeval käisime mehega paaris poes ja koju jõudes magasin kaks tundi, seega olen saamatu ka veel otsa. Igatahes raseduse faas: ma ei jõua, ma ei saa, ma ei taha- enesehaletsus ja valud. 

M.AKommentaare ei ole:

Postita kommentaar