4.8.15

Peaaegu kõik olemas

Lõpuks saabus ka vanker ja mehega mõlemad nagu kaks last, mängisime sellega terve õhtu. See vanker pole mitte ainult lapsele mõeldud, vaid ka täiskasvanutele mängimiseks. Kuidas me siis valisime selle vankri ja mille me valisime?

Vankri nimi on Hauck Twister trio set ehk siis kolm ühes. Mina tahtsin, et oleks kompaktne, kerge ja ilusa disainiga. Vaatasime küll Emmaljungad, Hartanid ja isegi selle Poola kauba üle, kuid kõik olid kas liiga suured, liiga plastikust fantastikust või liiga rasked. Lõpuks mees leidis saksa foorumist ülesse just selle vankri, mida kiideti taevani ja tagasi. Lisan video, kus mitte midagi pole ilustatud. Täpselt sellisena me ka selle saime ja no uskumatult kerge. Terve pakk mis kohale jõudis, kaalus 23 kg. 


Tuba on ka lõpuks valmis ja lapse riided sai pestud ja sahtlitesse asetatud. Esimesse sahtlisse siis 0-3 ja teise sahtlisse 3-6. Viimasesse panin igasugu lapid, tekid ja rätikud. Usun, et paljudel taoline süsteem.


Siis sai veel üles pandud ja ostetud voodikarussell ja mähkimislaud koos vanniga. Mähkimislauda valisin just selle järgi, et oleks palju sahtleid, kuhu saaks igasugu rätikuid, mähkmeid, kreeme ja mida iganes veel toppida. Praktiline ja super on see veel, et ratastega, siis saab selle minema kärutada vannitoast, kui vaja ruumi teha.

Sai ka ostetud mähkmekott. Seda uurisin ja puurisin samuti foorumitest päris pikalt. Soovitan kõigil, kes tahavad saada mingi toote kohta adekvaatset hinnangut, minna amazon.de ja lüüa sinna sisse oma toote nimi ning google translate (mul automaatselt  pärast nupu vajutust tõlgib)  eesti keelde ja lugeda, mida arvatakse. Sakslastele meeldib jätta arvustusi iga võimaliku toote kohta. Seega jäi silma positiivne tagasiside Babymoov free hand mähkmekoti kohta.

Oleneb naisest, kuid mina tahan oma kõhtu kindlasti trimmi tagasi saada ja ostsin ära sünnitusjärgse bandaaži. Netis on selle toote kohta väga positiivne tagasiside ja isegi mitte rasedad kannavad seda jõusaali minnes. Seega bandaažil pole ainult paari kuist otstarvet peale rasedust, vaid ka pikemas perspektiivis leiab kasutust. Solidea vöö.Lisaks on meil valmis ostetud veel söögitool, mängumatt, Medela elektrooniline rinnapump, vankrisse kookon, imetamispadi, juuste hari (kui peaks kõõm tekkima), pesemislapid (puuvillast), okselapid (mis käivad üle õla), silmade puhastamiseks mõeldud marlilapid, mähkimislauale, pealt riidest alt vakstust lina (kuna ega ise ka ei tahaks, et tagumik oleks millegi külma vastas). Vankrile lisa konksud ja joogitopsi hoidja, kus lisaks kilest tasku. Plus paar mänguasja. Seega esimene eluaasta riiete ja mänguasjade kohapealt on tal täiesti kaetud. Miks nii palju asju ostetud ette? Kuna Eestist ikka odavam osta ja siis sai niimoodi hulgi ostetud- odavam oli transportida.

Naljakas on see, et paljud tellivad Norrast Eestisse mähkmeid, kuna Libero ühe mähkme hind siin Norras on 0,10€, Pampers on isegi veelgi odavam. Kuid kui ma täna avasin apteegi pakis oleva mähkme paki, kus oli ainult kaks Pampersi mähet sees ja nuusutasin neid, siis pidin mürgituse saama. Haises nagu auto õlivahetus ja tankla. Sellist jura oma lapsele küll ei pane sinna alla. Ei laida inimesi, kes kasutavad neid mähkmeid, kuid mina eelistan öko varjante. Juba looduse pärast. Eestist tellisin suure hulga endale MOLTEX ja MUUMI mähkmeid, mõlemad öko mähkmed ja eriti Moltex on väga kiidetud Saksamaal. Ei tea ju kunagi kumb sobib. Kui mõlemad ei sobi, siis hakkan kasutama marli mähkmeid. 

Lolliks ei tasu asjade ostmisega minna. Paarist mänguasjast piisab, pesen teda veega ja säästan last igasugu farmaatsia jurast. Peapesuks see, kehale see, pepule see, löövele see, masseerimiseks see õli, need vitamiinid ja nood lapikesed. Neid pole üldse vaja! Rinnapiimast saab ta vitamiine (mina sain, sina said ja oleme elus ja terved eks? ), lapse ja tema tagumiku saab üllataval kombel veega puhtaks ja kui mähet ei hoia 24/7 lapsel jalas, siis imekombel ei teki ka löövet (või vähemalt rasket löövet).

M.A1 kommentaar:

  1. hei :)
    Kas sa ehk oleksid nii kena ja kirjutaksid vankrist väikse ülevaate, nüüd kui juba seda kasutad? :)
    Endal plaanis sama vanker soetada :)

    VastaKustuta