9.9.15

Sünnituse esilekutsumine looduslikult

Mul on 7 päeva veel jäänud tähtajani ja ausalt juba 37 ndast nädalast ma juba mõtlesin, et võib ta nüüd hakata tulema. Hirm oli sünnituse ees ja siiani on, kuid nüüd on lisandunud väike hirm ülekandmise eest, sest ma lihtsalt enam ei jõua.

Esiteks on ootusärevus suur, no milline ta välja näeb? Nagu mehe pea- vaarao oma? Kas tal on pruunid silmad ja tume nahk, või on rohelised silmad ja hele nahk? Teiseks, tahaks juba normaalse inimese moodi end tunda ja riideid selga panna, hetkel külmad ilmad lähenevad ja jopet pole ühtegi, mis eest kinni läheks. Paberile on mul märgitud, et üle kannan kuni 29 septembrini. Sinna on nagu terve igaviku ja 10 kuud rase olla? Uuh. 

Leidsin mõned nipid, kuidas looduslikult ja loomulikult beebit välja meelitada. Need ei pruugi mõjuda kõigile, kuna kõik me oleme erinevad ja kõik oleneb ka, kuidas raseduse ajal oled olnud.

Muid esilekutsumisi me teame- SSS, aktiivne liikumine, rinnanibude stimuleerimine jne. Ma hakkasin seda listi koostama, kuna kõik need tüüpilised esilekutsumise viisid ei ole üldjuhul mõjunud ja siit tekkis ka huvi, et mida räägib meile ajalugu ja alternatiivmeditsiin. Vana-egiptlaste ja hiinlaste meditsiin ja ravimeetodid on siiani kasutusel tänapäeva meditsiinis.

1. Ananass

Ananass siis sisaldab ensüümi nimega bromelaiin, mis aitab pehmendada emakakaela ja tuua esile sünnituse. Kuid kuna üks ananass sisaldab väheses koguses bromelaiini, on vaja umbes 7 ananassi ära süüa, et mingisugunegi toime sellel oleks. Sellises koguses annab ära süüa ja kõhulahtisus on garanteeritud, kuna see sama ensüüm ka soodustab seedimist. Kui kellelgi mahti proovida, siis kindlasti eelistada värsket ananassi, konservidele. Kõige rohkem bromelaiini sisaldab just see kõva ananassi sisu. Teaduslikult ei ole tõestatud toime- tuleb enda peal katsetada.

Minul näiteks ananass pani mingid protsessid tööle, kuid ma polnud pea terve raseduse vältel ananassi söönud. Esimesel trimestril sai siin ja seal natukene seda söödud, kuid siis millegipärast lõpetasin. 

2. Sinine ja must cohosh

Sajandeid on ämmaemandad kasutanud nende taimede segu, et sünnitegevust kiirendada, samuti toob see esile sünnituse (pole garanteeritud). Indiaanlased kasutasid nende mõlema, musta ja sinise cohoshi segu, et stimuleerida sünnitegevust. Soovitatakse seda segu eriti neile, kellel 40 nädalat täis.

Sinine cohosh lõdvestab emakat ja sellega aitab ära hoida sünnitegevuse alguse. Eriti soovitatakse seda neile, kellel oht katkemisele. Arvatakse, et mustal cohoshil on sarnane toime nagu östrogeenil, kuid teadlased ei ole kinnitanud seda.

Kasutamine :
1) Maga end välja
2) Järgmisel hommikul lisa 10 tilka sinist ja 10 musta cohoshi sooja vette ja joo ära.
3) Tee sama segu iga tunni tagant, nii 5 tundi.
4) Söö kerge lõuna
5) Võta uuesti segu iga tunni tagant, kuni õhtusöögini
6) Kui kokkutõmbeid pole alanud, siis lõpeta ja proovi uuesti 3-4 päeva pärast.

Nõuanded:
Kui võtad segu, siis ole aktiivne. Kõnni ringi, korista või käi poes süüa ostmas. Mida rohkem aktiivsem oled, seda suurem võimalus, et kokkutõmbed algavad.3. Vaarikalehe tee

On vastakaid arvamusi sellele, kuid öeldakse, et kõige paremini toimib vaarikalehe tee siis, kui sünnitegevus on juba alanud. Tõstab emaka lihaste toonust, töötavad siis efektiivsemalt.

Soovitatakse hakata seda jooma 32 rasedusnädalast, kuna järsult jooma hakates võivad tekkinud kokkutõmbed lapsele stressi tekitada. 

Ei soovitata neile, kellel eelnev sünnitus kestis alla kolme tunni, kellel on eelnevalt keisrilõige olnud, enneaegne laps, kui laps on tuharseisus, kõrge vererõhk või kes ootab kaksikuid.


4. Akupunktuur

On tõestatud, et 70% naistest, kes on käinud pärast 39ndat nädalat akupunktuuris, on alanud sünnitegevus. Eestis tuleb muidugi otsida pädevat inimest, kes sellega tegeleb ja kes on omal alal profesionaal (litsenseeritud ja vähemalt kolme aastane kogemus). Kindlasti on see hea alternatiiv esilekutsumisele, mis üldjuhul on ebameeldiv nii emale kui ka lapsele. 


5. Riitsinusõli

Riitsinusõli on tuhandeid aastaid vanad egiptlased kasutanud sünnitegevuse esilekutsumiseks. Õli toimib kõhulahtistina, stimuleerides kõhtu ja samuti ka emakat. 

1 teelusikatäis riitsinusõli segada klaasitäie apelsinimahlaga. Õli küll ei segune hästi mahlaga,kuid kui raputada tugevalt peaks ajutiselt segunema ja sa ei pea tundma õli lõhna. Võid korrata 12 tunni pärast. Kindlasti enne tarvitamist magada end välja ja juua palju vett, et kehas ei tekiks vedelikupuudus. Riitsinuseõli soovitatakse neile, kellel tähtaeg kohe täis või üle kantud.  Mitte mingil juhul enne 38 ndat nädalat.

Aga minul toimis siiski seks. Sõbranna soovitusel sai jalgu veidi üleval hoitud ja paari tunni pärast hakkasid kõhus õrnad valud. 24h hiljem oli laps käes.

M.A

7 kommentaari:

 1. Kadri Mürk9.9.15

  Su blogi on nii lahe ja informatiivne lugemine:)
  Mul algas nädal enne tähtaega esilekutsumistrall - šampus, ananass, pikad jalutuskäigud, vaarikalehetee... Tütreke tuli ikka täpselt siis kui ise tahtis, 1 päev pärast tähtaega:) Praegu on mu Gabriella 8kuune.
  Oled elanud põnevat elu, lapse sünniga muutub see veel põnevamaks, imelisemaks, lõbusamaks ja mõtekamaks...
  Soovin sulle palju jaksu, edu, jõudu ja tervist! Mehele ka!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eks ta nii ole, tuleb siis kui tahab. Minulgi siin paar päeva midagi toimub ja aita kaasa millega tahes, tema ootab oma kuupäeva.
   Eks saan jälle uue väljakutse elus, ma vähemalt võtan seda nii. Uus eluetapp, uus inimene, kellega harjuda ja nüüd vaja ka veel vastutada tema eest. Mul hea meel, et kellelegi mu blogi meeldib ja lugejaskonda on :)

   Kustuta
 2. Kükitamine, käpuli põranda pesu, akende pesu, tikkude maha viskamine ja ükshaaval üles korjamine :D Kõik proovisin ära. Ja ikkagi sündis poiss erakorralise keisriga 40+5 kuna ka arstide poolne esilekutsumine ei mõiganud :D

  VastaKustuta
 3. Nõustun, väga huvitav blogi! Jõudu ja jaksu. Loodan, et laps otsustab nyyd lähipäevil tulla:)

  VastaKustuta
 4. Hahahaa, ma just avastasin pealkirjast vea :D

  Tore oleks küll, kui ananassist rasedaks jääks, aga muidu vist peaks ikka 'sünnituse' olema :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Viimseid päevi raseda aju. Ja ma arvasin, et pääsesin sellest :D

   Kustuta
  2. Mul sõbranna räägib, et rasedaaju lööb välja alles sünnitusega. Tal teine laps 9-kuune ja mälu täiesti kadunud. :(

   Kustuta