17.10.15

Käsitöö

Olen siin pikalt asjatanud Aroni raamatu kallal ja kingituste kallal, mida uuele vanaemale ja vanaisale kinkida.

Mulle meeldib mäkerdada ja ise teha asju, kuna poest saab alati osta valmis tooteid, mida igal teisel kodus on. Näiteks tellitud käe ja jala jäljed ning eriti tüüpiline- ´´minu esimene aasta´´ raamat.

Alguses mõtlesin ise ka selle osta aga kui nägin mis seal kirjas on, mõtlesin, et oh jummel ei!!! Teen parem ise. Ma küll pole teab mis osav millegi sellise loomisega, kuid vähemalt oma higi ja vaev sinna pandud. Lisaks veel saan tühjadele lehekülgedele kirjutada, mida mina tahan, mitte mida keegi teine arvas, et mina tahan sinna raamatusse. 

Hoidsin raamatu üsna lihtsana ja mõtlen ka selle peale, et kui ta lõpetab kord keskkooli, siis kingin selle temale. Selletõttu, ei tohiks see raamat olla liiga titekas ja totter. Kaks lehekülge on veel seal, mida ma ei lisanud siia pildile- ühel kirjas tema sünniandmed, minu ja mehe andmed ning teisel leheküljel on minu ja mehe sugupuu. See on veel lõpetamata ja kindlasti veel tükk aega, kuna mõndasid inimesi pean arhiivist taga hakkama otsima aga tahaks lõpuks ise ka teada oma sugupuud. 

Raamatut täiendan tema kasvades. Ei hakka lisama iga kuiseid sünnipäevi, vaid pigem igast aastast üks- kaks pilti, et mahuks tema 18 aastat raamatusse ära.

Kuna beebide käe ja jala jäljed on armsad, siis läksin poodi ja ostsin valmis kõik tooted, millega ise meisterdada kolm komplekti. Vaja läks siis tsementi, pildiraam (papist), liivapaber (lihvimiseks), akrüül värve, pintsel ja karp, kuhu vorm valada (olenevalt, kui suur on pildiraam).

Seejärel tegin valmis taigna- ta ei tohiks olla liiga kõva, kuna sinna sisse on raske beebi kätt või jalga suruda. Taigen koosnes siis jahust, soolast ja oliiviõlist.

3dl jahu
1dl soola (peensool, ilma joodita)
1-1,5 dl sooja kraanivett
2 spl õli

Ngu ikka mätsi taignaks, suru taigen vormi ja ühtlaselt. vajuta peale beebi jala ja/või käe jäljed (pese peale seda jalad ja käed puhtaks, kuna sool võib ärritada) ja seejärel sega soe ves tsemendiga seguks ning vala vormi. Lase kuivada paar tundi- mina lasin kuni järgmise hommikuni soojas toas.

Järgnev oli piin. Vaja oli siis ääred lihvida pildiraamile vastavaks suuruseks. See nühkimine oli küll raske ma ütlen aga lõpptulemusega jäin väga rahule. Kaunistasin siis lõpuks lihtsate värvide ja kleepsudega.
M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar