28.11.15

Naine roolis, lapsed kraavis

Norra on lastesõbralik riik. Lapsed on siin väga tähtsad nii peredele kui ka riigile. Lasteriietel puudub käibemaks, seega on siin lasteriided palju odavamad, kui Eestis. Aga tundub, et roolis olevatele naistele, emadele ja vanaemadele ei ole lapsed nii tähtsad.

Kärutan palju vankriga ringi ja kuna siin Norras on teed nagu nad on (jah, ka siin on ikka korralikke kuupinnale sarnaseid teid), siis liigun palju üle tee, ettenähtud kohtadest. 

Kolm korda on mind ja mu last peaaegu, et alla aetud- NAISTE poolt. Neid ei koti, kas oled vana, lapsega, laps või rase- nemad tahavad sõita ilma pidurtamata ja nii ongi. Need kolm korda olen vankriga jõudnud keset teed, kui kihutab nina eest naine mööda. Ühel oli isegi laps tagaistmel. Ma olin täiesti šokis ja isegi minu kõrval olev mees hakkas sõimama seda autojuhti ja üritas isegi jalaga autole pihta saada. Hiljem küsis, et kas kõik on minuga korras. 

Olen nendele kolmele juhtumile palju ettevaatlikumaks muutunud ja peale paremale ja vasakule vaatamist, ma lihtsalt mõõdan silmaga, kas jõuan joosta üle tee vankriga või mitte. Mees autojuhid on nii viisakad- nii bussijuhid kui ka taksojuhid PEATUVAD, et lasta mind üle tee. Naistest ei ole siiani peatunud MITTE ÜKSKI auto.

Rääkisin sellest ka kohalike meestega ja nemad noogutasid ja nõustusid, et naised siin riigis ei oska sõita. Huvitav kas see on kõik selle suure feminismi tulemus? Puudub emainstinkt ja empaatia? Ja mehed siin riigis on alla surutud, et nendel on tekkinud suurepärane isainstinkt ja empaatia. Vähemalt nendel Norra meestel, keda mina tean.

Ida- Euroopas on aga asi vastupidi. Enamus naised on head sõitjad. Peatutakse rohkem ülekäigurajal, et lasta misiganes inimene üle tee. Naised on palju ettevaatlikumad ja selletõttu teevad ka väiksemaid liiklusõnnetusi, nagu näiteks tagant sisse sõitmine ja parkimisel kriimustused. Ida- Euroopa mehed aga issand jumal, sõidavad end surnuks, teisi surnuks ja neid ei koti üldse, kes üle tee lähevad või ei lähe. Nemad sõidavad ja kui jalakäija on poolel teel, pannakse pidurit ja blokki ning jäädakse sõimama jalakäijat, kes on ületamas teed ettenähtud kohast. Muidugi on ka häid mehi, kuid neid ikka tuleb taga otsida tuletikuga.

Kurb muidugi, et sedasi on ja eks siin ei anna ka midagi muud teha, kui näidata keskmist näppu või teha süüdistav nägu ette ja vahtida nendele silma sisse- tundke end süüdi. Kuid vaevalt sellised end süüdi tunnevad. Vähemalt tean, et kui endale kunagi load teen, siis minust elusees ei saa sellist maantee-mõrda.

M.A


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar