19.1.16

Okseralli- mida teha?

Esimesed kuu aega vaevasid teda gaasid, mis ongi normaalne. Tema keha harjub välismaailmaga ja rinnapiimaga. Otsustasin poisile mitte D vitamiini anda ja olen pääsenud röökimisest. See oli täielikult sisetunde järgi tehtud otsus, eriti kui talle oli sünnitus traumatiseeriv ja iga nutuga tema alalõug hakkas värisema. Ma ei suudaks lihtsalt vaadata, kuidas laps röögib. Terve raseduse sõin d vitamiini ja nüüd imetamise ajal söön topelt annuse. Eks iga ema teab ise mis on õige tema lapsele. Fakt on see, et kui ema sööb rohkem D vitamiini, siis laps saab kätte vajaliku  rinnapiimast (http://www.vitamindcouncil.org/further-topics/vitamin-d-during-pregnancy-and-breastfeeding/ ).

Kusagil pool kuud pärast kuuseks saamist oli ilus aeg. Ei gaase, ei okset- lihtsalt üks armas magav väike laps.

Ja siis hakkas pihta okseralli. Ma ei mõtle sellist oksendamist, millest kõik räägivad, et tuleb piima veidikene ülesse. Ma räägin kusagil päevas üle 20 korra oksendamist. Algas see tema ahmimisest. Ahmis piima nii kuidas sai, reaalselt ma kuulsin kuidas õhumullid liikusid piima vahelt kõhtu. Kaasa muidugi ei aidanud minu rinnapiima rohkus ka. Nii kui ta rinna lähedale panin, hakkas piima tulema suure kaarega. Siis ma krooksutasin teda ja iga krooksuga tuli piima välja. Nii kui maha panin hakkas nutma, kuna mullid olid ikka veel kõhus. Nii ma siis hüppasin, jalutasin ja hõõrusin teda vastu oma kõhtu, et krooksud välja tuleks. Lõpuks kui ta maha panin, siis oligi käes juba uus söötmise aeg ja kõik algas otsast pihta.

Riideid vahetasin tal päevas kusagil 6-7 korda. Hullematel päevadel läks lausa terve sahtel ja okselappe läks 5 plus käterätikud lõpuks otsa. Pesumasin käis üle päeviti. Lugesin refluxi kohta ja leidsin, et sümptomid on täpselt sellised. Arstile minnes öeldi, et kaalu pole kaotanud, et kõik okei. Eks lapsed ikka oksendavad seda piima välja.

Lõpuks siis hakkasin katsetama imetamis poose, küll teda istukile, pea nii ja naa, keha sedasi ja todasi. Igatahes kõike proovisin. Rinnast piima välja pumbates, et ei oleks nii tugevat survet ja pudelist anda- no lihtsalt ta õgis. Proovisin teda veidikene sööta ja krooksutada, kuid siis läks kisa lahti, kuna kõht jäi tühjaks ja seda sekundit ei aktsepteeritud. Olin juba mõistust kaotamas ja seljavalud muutusid väljakannatamatuks.

Siis mingil ajal läks asi paremaks ja kolimise käigus ei söönud ma peaaegu kaks päeva peale leiva midagi. Siis poest ostsin endale šokolaadi ja sõin kohe terve tahvli ära. Ja algas kohutav kolme päevane okseralli. Sellega siis oligi vastus olemas- minu poisile tekitas sellise okseralli šokolaad, just tume šokolaad.

Ma jagaks veidi soovitusi siis neile, kelle lastel samuti piima lendab vasakule ja paremale.

1) Madratsi alla panna käterätik kolmeks voldituna (mina panin õhema padja). Aga just madratsi alla (pea osa alla), mitte lapse pea alla, kuna vaja on just seda haigla beebi voodi 40 kraadi. 

2) Üldjuhul on mingi toode, mida sööd või jood, mis soodustab piima väljaheidet. Ära hulluks mine, üldjuhul on see mõni krõpsupakk, gaseeritud vesi, šokolaad vms. Selles suhtes enda dieeditamine lõppeb sellega, et piim saab rinnast otsa. Beebidel on gaasid ja sinna ei saa midagi parata ja beebi peab harjuma sellega, mida sina sööd ja uskuge ta harjub!

3) Katseta positsioonidega, mul näiteks aitas näiteks imetamispadjale ta istukile panek. 

4) Alguses on rinnad piimast pungil ja näiteks enne, kui hakkad imetama, pumpa rinnast kusagil 30 ml välja. Mul vasak rind on okei aga just paremast justkui tugeva survega ja rohkelt tuleb piima. Aitas väljapumpamine. 

5) Krooksuta last enda vastu hõõrudes üles alla (suru ta enda vastu tugevalt). Ka alaselja masseerimine just suunaga ülespoole aitab (veidikene jõulisemalt, ära pelga, ta ei lähe pooleks) ja kõhuli panek.

6) Mine beebiga ujuma. Imelik, et Eestis on beebide ujumine alles kolme kuuselt, tegelikult võib ujuma minna beebidega siis, kui nad on 5-5,5 kg. Kusagil seal vahemikus. (Meie läksime 1 päev enne 2 kuuseks saamist suurde basseini). Muidugi vette, mis on keha temperatuuril.

Mul poiss on nüüd nelja kuune ja olukord on hea. Läks paremaks kui ujumas hakkasime käima. See oli kahe kuuselt. Kahe pooleselt oli okseralli läinud.

M.A

4 kommentaari:

 1. Eestis võib juba 1kuu vanuselt ujuma minna. Mina läksin kui minu laps oli 1kuune. Kaalus kuskil 4,5kg.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vabandan. Ju olen millestki valesti aru saanud. Kirjutasin seda beebigrupis liikuva info põhjal. Ju oleneb kohast? Kas basseini või ujutatakse beebit vannis?

   Kustuta
 2. Ei pea vabandama. Kas Te käisite basseinis, milles oli kloori? Kui jah, siis tõesti on Sul õigus, et oleneb kohast. Meie käisime beebibasseinis, mille vesi ei sisaldanud üldse kloori. Nüüd juba käime 4 kuud ka juba basseinis, mis sisaldab kloori.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, ma hakkasin kohe klooriga basseinis käima. Kus ma elan, muud võimalust ei ole aga seda kloori oli minimaalselt, vähemalt ei haise sedasi nagu need tavalised basseinid.

   Kustuta