10.2.16

Kas rinnapiimast saab laps D vitamiini?

On palju arutelu olnud D vitamiini ümber ja raseduse ajal olin väga segaduses, et mida teha, kuna kõik kellel lapsed, rääkisid, et proovisid kümme erinevat d vitamiini. Lõpuks siis oli asi nii, et anti D vitamiini, lisaks anti gaasirohtu ja avastati, et see ka ei aita ning anti siis apteegitilli teed. Aitas ehk nädalaks või nii, kuid siis tulid gaasid tagasi.

Rääkisin mehega ja tema oli minuga nõus, et ei peaks andma lisa, kuna milleks siis see rinnapiim üldse vajalik on?

Eks endal kripeldas, kuna kellele rääkisin, et ei hakka andma, siis tulid pikad jutud, et oi rahhiit ja igasugu muud asjad.

Laps sündis, siis esimene kuu olid tal igal juhul gaasid, kuna harjus minu toiduga. Andsin talle ühel korral ka gaasirohtu, arvates, et äkki teeb paremaks, kuid asi läks hullemaks selle peale.

Beebi grupist lugedes olid ikka enamus hädas gaasidega ja kõige hullemaks läks just D vitamiini andes. Küll siis otsiti igasugu gaaside leevendus rohte. See on täpselt see sama, et kui pea valutab, siis enne, kui välja uurida MIKS ta valutab, siis süüakse valuvaigisteid pihuga.

Võtsin südameasjaks uurida, just enda rahustamiseks, et kas rinnapiimast saab laps kätte D vitamiini ja leidsin ühe Ameerika ülikooli uuringu, kus leiti, et kui ema võtab 6400 IU D vitamiini, saab laps rinnapiimaga 800 IU liiter rinnapiima kohta.  See tähendab, et D3 pearls üks pärl sisaldab 25 mcg (1000 IU) ehk imetav ema peaks võtma vähemalt 6 tabletti, et laps saaks 800 IU liiter piima kohta. Ise ma võtan  hommikul kaks omega3 tabletti, milles on 20µg, õhtul võtan ühe D3 pearl tableti, kus on 25µg ja hiljem kaks kaltsiumi tabletti, milles on kokku 20µg d vitamiini.


Mina sedasi teengi ja siiani poiss rõõmus ja terve. Mäletan, et arst mitmeid kordi küsis, et annad ikka oma lapsele D vitamiini. Ütlesin, et ei anna ja siis tegi nägusid ning seletas, mis võib juhtuda. Rääkisin talle rahulikult, et võtan rohkem D vitamiini ja see jõuab temani. Aga mis sa ikka vaidled, eks iga üks usu oma.

Mäletan, et surve tõttu proovisin talle anda D vitamiini ja oh jummel- 24h laps lihtsalt oksendas nagu hull. Peale seda jäin kindlaks oma otsusele ja siiani ei ole kahetsenud. Pole tal gaase ja see on kõige tähtsam, et laps ei oleks piinades ning samal ajal saab ta kätte nõutud vitamiinid.

Loomulikult jääb iga vanema enda otsustada, kuidas manustada oma lapsele D vitamiini. Vahet ei ole kuidas, vaid tähtis, et laps saaks kätte vajalikud vitamiinid. 


M.A


2 kommentaari:

 1. Anonüümne11.2.16

  Kui palju see kolm pärli on, mitu mil.mol. milliliitri kohta?
  Kas võtad D3 vitamiini? Mille baasil toodetud, mis on lisaaine, et vitamiini omastada?
  Emotsionaalsel tasandil tingib homöopaatiast lähtudes rahiidi armastuse puudumine, seega kui laps tunneb ennast perekonnas armastatult pole seda haigust karta.

  Annika

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oh, täitsa puudulik info siin mõneti. Ma ei leidnud palju on miski. D3 vitamiini pärleid jah. Üks pärl on 25mg ehk 1000IU, st et tuleks võtta rohkem kui kolm pärli ehk 6.

   Kustuta