14.4.16

Maxi Cosi Mobi

SSS- seljaga sõidu suunas
NSS- näoga sõidu suunas

Kuna minu poisil on kasvuga kusagile kiire, siis pidin juba vaatama hakkama tuvatoole. Valik kahanes kiiresti, sest meie auto on 2004 aasta mudel, kus puudub isofix.

Kohe hakkasin uurima seljaga sõidusuunas toole. Tundub, et  selline valik ei ole just populaarne.

Silma jäid mulle:

BeSafe iZi plus tool. Tunnustatud firma, kõik sertifikaadid olemas, kuid kahjuks hind oli liialt ulmeline ja langes valikust välja.

Teise valikuna kuulsin Britax 2 way elite toolist. NSS kui ka SSS. Taskupärane hind, kuid millegipärast mulle ta ei meeldinud, tundus liiga suur ning ei leidnud ka lamava asendi kohta midagi, kuna poiss ei istu veel iseseisvalt. 

Kolmandana leidsin Maxi Cosi Opal turvatooli. Meeldis väga ning kõik omadused olid olemas, mida toolilt soovisin. On nii NSS kui ka SSS, kahekordne pea külgkaitsesüsteem. Hinna poolest kallim, kui Mobi. Valikust jäi välja, kuna SSSina saab kasutada kuni 13kg. Tahaks vähemalt nii kaua, kui poiss mahub SSS istuma.


Siis lõpuks õnn naeratas mulle ja leidsingi tooli, mis langes täpselt minu soovidega kokku:
tuntud firma, seljaga sõidusuunas, hea hind ning saab lasta täislamavasse asendisse, kuna mul poiss veel iseseisvalt ei istu ja mahub väikesesse autosse.

Maxi Cosi Mobi (9-25kg):

seljaga sõidusuunas (SSS);
istmekaldel neli erinevat positsiooni ;
käib lamavasse asendisse;

külgpõrkekaitsmed;

kangas on eemaldatav ja pestav;
ECE R44/03.

Puudub:

isofix;
NSS.SIIN on ka video, kuidas tool autosse panna- video õpetus. Videos on vanem auto, kus siis rihmad on kinnitatud tooli külge, samuti on ka meil nii, kuna auto on päris vana.


Seda mudelit enam paljudes kohtades ei müüda, kaasaarvatud Eestis. Norras veel need mudelid müügil ja sain allahindlusega tooli 215€. Mees paigaldas ära ja midagi üli keerulist paigaldamisel ei olnud. Ise olen väga rahul tooliga ja kuna meil on väikene auto, siis mängis suurt rolli ka mahutavus ja õnneks mahtus tool ilusasti meie Ford Fiestasse.

Eestisse on tooli võimalik tellida: http://shop.carseat.se/car-seats/maxi-cosi-mobi.html


Tooli hind on 243,48€ plus tarne Eestiss 30€
Suvel poiss on õrnal higistanud toolis ja olen mõelnud uurida, mingi suvekate, mis on minu arust ajuvaba hinnaga. Sama hinna eest saaksin osta juba lambanaha, mis on soojust reguleeriv ja seda saab kasutada nii turvatoolis, kookonis, kui ka vankris. Ise plaanin sättida istmele lambanaha.Turvatooli kalle on tegelikult palju suurem kui pildil, kuna meie auto on niivõrd väikene, ei ole võimalik seda lasta täislamavasse. Õnneks järgmine aasta ostame uuema ja parema auto, siis ka võimalus kallet suurendada.


laps on 80cm ja 10 kg

laps on 95cm ja 15kg


Soovitan kõikidel vanematel soetada kindlasti turvatool (kuni 18-25kg soovitatakse seljaga sõidusuunas), mis on seljaga sõidusuunas, kuna see on lapsele turvaliseim valik. Kindlasti peaks turvatoolil olema ECE R44/03 või ECE R44/04 märge. Kui ei ole võimalik soetada ainult SSS, siis vähemalt SSS/NSS. Selles kategoorias soovitan Maxi Cosi Opali või Concord Ultimax (lamamisasend on vinge!)


Siin (kliki SIIN peale) ka väikene video, miks peaks laps istuma seljaga sõidusuunas.'M.A

1 kommentaar:

  1. Anonüümne2.5.16

    Mul on poiss 4-aastane ja mahub ka veel Mobisse, vast peale suve hangime järgmise grupi tooli. Meie saime tooli 2a tagasi Kurepesa poest, enam ei paista müüdavat, aga võibolla saab nende kaudu tellida.

    VastaKustuta