3.6.16

Imetamistoad Norras ja isapuhkus

Mäletan kui Aron sündis, siis lugesin oma beebigrupist, kuidas mõned tuimalt avalikus kohas imetasid. Ma tundsin end ebamugavalt ja kasvõi istusin avalikus kohas WC potil ja imetasin.

Kusagil kuu-kaks hiljem mõtlesin, et mida ma teen. Kuna elasin otse kaubanduskeskuse kõrval, siis käisin üle päeviti seal shoppamas ja avastasin imetamistoa. 

Üsna suur. Kaks mähkimislauda, kaks suurt diivanit ja emadele kaks WCd. Istusin maha, tõmbasin rinna välja ja hakkasin imetama. Tulevad kaks isa sisse, teretavad mind ja hakkavad oma 10-11 kuuseid mähkima. Mina vahin suu ammuli, et mis see nüüd siis on aga nemad seljaga minu poole, asjatasid mähkmetega. Nii normaalne tundus see neile aga mina mõtlesin, et issand ma siin rind väljas ja puha.

Hakkasin uurima kohalike käest, et  kas see ongi siis okei? Ja vastus oli, aga loomulikult. See on naturaalne tegevus ja isegi sünnipäeval istus ema beebiga, rääkis juttu, ise samal ajal imetades.

Ausalt see andis mulle nii palju julgus, et imetasin oma venna ja ema ees, ilma, et oleks end imelikult tundnud. Pärast seda insidenti imetamistoas sain palju julgust ja ilma probleemideta avalikes kohtades, ilma, et topiks lapse kusagile teki alla, imetasin.

Eestis olen kuulud, on imetamistoad üsna pisikesed  ja vist ainult üks-kaks inimest mahuvadki heal juhul sinna sisse ära. Aga mis teie arvate sellest, et tuleb näiteks võõras isa oma beebiga sisse ning vahetab tal mähkmeid või annab pudelit? Kas see on kultuuriline erinevus või on see on pigem kinni inimeses endas?

Siin Norras muidugi on isapuhkus meestel ja see on kohustuslik. Algab kusagil 9-10ndast kuust ja kestab 3 kuud. Beebi ujumises on enamus emad vahetunud isade vastu ja nii kift on näha, kuidas isad ujutavad oma beebisid. Ehk selletõttu on ka isade nägemine imetamistoas tavaline. Mis Eesti emad arvavad sellest, et näiteks Eesti isadel oleks ka sunniviisiline isapuhkus?

M.A

3 kommentaari:

 1. Mina avalikult imetava eesti emana ei teeks teist nägugi, kui imetamistuppa tuleks mõni mees oma lapsega. Samamoodi ei häiriks mind ka see, kui ta tuleks ja istuks minu kõrvale pargipingil. Mind häiriks see, kui keegi varjamatult mulle põue vaataks, kui imetan. Üldiselt olen igasuguste pilkude suhtes üsna tolerantne, sest olen imetanud väga erinevates kohtades. Seega usun, et see on kinni inimeses endas, kui palju privaatsust ta imetamisel vajab.

  Sunniviisilise isapuhkuse kohta ütlen seda, et mina ei poolda ühtki sunniviisilist asja.

  VastaKustuta
 2. Anonüümne5.6.16

  Imetamine ei ole tabu, mida varjama peaks.
  Imetan täpselt seal kus ise tahan ja millal tahan.
  Olen internetist vaadanud videosid kus jälgitakse inimeste reaktsiooni nähes imetamist avalikus kohas.
  Mees ütleb, et annaks kohe pasunasse kui keegi noomima tuleks.
  Muidugi ülinaljakas irooni selles videos :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Anonüümne5.6.16

   https://www.google.ee/search?client=ms-android-om-lge&biw=320&bih=451&site=webhp&tbm=vid&q=4+reasons+why+women+should+never+breastfeed+in+public&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjCxoPNv5DNAhWGIJoKHZLXBY4QBQgXKAA&dpr=1.5

   Kustuta