5.5.18

Imikute äkksurm ja vankriava katmine


Soojade ilmadega kaasnevad rumalad otsused. Nimelt vankriava kinni katmine. Siin on ka VIDEO sellest, kuidas vankriava on suletud ning kui kiirelt tõuseb temperatuur. Vaadake hoolikalt, kuna õues on päris korralik tuul. Tähtis on ka teada, et vankrikorvis on alati kusagil 10 kraadi soojem. Ehk kui õues on -20, siis vankrikorvis on -10. Kui õues on +20, siis olenevalt, kas on päikesepaisteline jne, siis temperatuur on miinimum 10 kraadi kõrgem. Siin VIDEOS seletab täpselt, MIKS ei tohiks vankriava kinni katta. Asi ei ole ainult SIDSis (äkkiline imiku surm) vaid ka selles, et hapniku ei jagu ja beebid arvavad, et nad ei pea enam hingama, arvates, et on taas ema kõhus (videos Rootsi teadlaste väide).

Olen kuulnud, et Eestis üsna popp osta endale valge vanker ja siis tõmmatakse ilusa ilmaga vihmakile ümber, et vanker ei määrduks. Või tõmmatakse tuulega kile ümber. See on väga peen joon, mida käia siin. Sul võib minna mitu korda õnneks aga mis siis kui enam ei lähe? 

Mind tegi kurvaks, et ühes grupis jagades hoiatust, hoopiski öeldi, et mis see üldse minu asi on. Vabandage, aga minu asi on ja peaks olema, kui keegi oma lapse elu ohtu seab. Selle sama postitusega tahangi teha teavitustööd, et informatsioon jõuaks võimalikult paljude lapsevanemateni.


Tsiteerin ühte lõiku : ´´Ilma räti või sallita, avatud vankris tõusis temperatuur 22 kraadini. Õhukese räti asetamine 30 minutiks vankriava ette tõstis sees temperatuuri hüppeliselt 34 kraadi peale. Pärast tundi küündis kuumus vankri sees juba ligi 40 kraadini.
See tähendab aga seda, et eesmärgiga kaitsta last kuumuse eest, teevad Rootsi vanemad oma lastele hoopis karuteene. Imikute äkksurmade arv on märgatavalt suurenenud, ning hoogu selleks on andnud juhud, mil laps on pidanud viibima intensiivse kuumuse käes.´´

M.A

5 kommentaari:

 1. Anonüümne16.6.16

  Ilmselt valisid vale momendi asja selgitamiseks, kui teine telefoniga rääkis. Ja v6imalik, et päris aru ei saanudki. Kui oleks pöördunud stiilis, et vabandage, kas teil on hetk aega rääkida, siis oleksid ju mingi vastuse ka saanud ja kui siis oleks selgunud, et ei saada eesti keelest aru, siis oleks v6imalik olnud keelt vahetada. Usun, et rahumeelne ja s6bralik selgitus m6jub alati, aga kui niimoodi hiljem lapsetapja karjuda, siis pigem jätab sinust kummalise mulje. Probleem on olemas ja hea, et selle t6statasid, aga antud keissi puhul oleks pidanud kyll ootama kui ta tel. k6ne l6petab ja siis yritama saada kontakti temaga. Hetkel tundub, et valasid infoga yle ja kui teine kohe ei reageerinud, siis karjusid veel järgi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ta sai minust aru, ta ei peatunudki korraks, et kuulata mida ütlen. Näitasin näpuga vankriava poole ja ta keeras pea ära. Ma kõndisin tal kõrval ja väga rahulikult seletasin. Vabandust, kui ma ei seletanud teile meeldival viisil.

   Ja emotsioonid keesid üle, tunnistasin, er oli inetu minust, et ütlesin sedasi.

   Kustuta
  2. Anonüümne12.5.18

   Mul tekkis sellega seoses küsimus. Kui jalutuskärul on pikk kattevari (vabandan kui valesti seda nimetan), mis käib lõpuni, siis kas see tekitab ka samasuguse temperatuuri tõusu? Vabandan rumala küsimuse pärast aga tõesti tegi veidi murelikuks see....

   Kustuta
  3. ilmselt see temperatuur ikka seal tõuseb jah, eriti mustade kaarvarjudega kärud, et must neelab ju kuumust.
   On müügil mõndadel kärudel hõbedast osaga putukavõrgud, mis peegeldab päikest tagasi, et kui ilm on väga kuum. See siis ilmselt 30 kraadi.

   Aga muidu siin meil ikka tuul liigub ja midagi hullu ei praks olema. Lihtsalt laps võimalikult õhukeselt riidesse panna, eriti tänase ilmaga. Just see kuumus on tegelt kõige raskem beebidele, kellel on tekkinud korralik rasvakiht keha ümber. See kõik haudub neil. Seal 3-4 kuused ja kuniks nad aktiivsemaks muutuvad. Neil just see eriti hull.

   Kustuta
 2. Anonüümne24.11.16

  See on looduslik valik lihtsalt.

  VastaKustuta