17.7.16

Britax Max-Way
Käin Eestis paar korda aastas ning Aron on juba välja kasvanud turvahällist. Ta oli 9,5 kg, kui veel istus turvahällis (Eestis siis, kuna auto seal suurem, mahtus ta selletõttu ka veel turvahälli). Otsisin paaniliselt järelturult turvatooli, mis oleks SSS. Mõtlesin juba, et okei ostan selle Maxi Cosi Tobi ära, kuid jumalale tänu, silma jäi Britax Max-Way. Ühe lapse poolt kasutatud ning omanik vahetas välja, kuna teine laps oli tulemas ja oli vaja rohkem ruumi. Norras muidu kasutan Maxi Cosi Mobit (LINK)

SSS turvatoolidel on ainult üks miinus- nad võtavad palju ruumi, kui panna iste lamavasse asendisse ja esiiste on üsna ette lükatud. Nii ka Nissan Qashquaiga, et esiiste on üsna ette lükatud, kuid parem kindlasti kui meie pisikeses Fordis SSS, seal ma istun täitsa sirge seljaga, aga lapse turvalisus ennekõike.

Aga tagasi Britaxi juurde. See turvatool on läbinud kõik testid edukalt, ka kõige rangemad, välja toodud on  Swedish Plus Test ning on saanud palju positiivset vastujaka.

Turvatooli omadused:

9-25kg;
SSS;
peatugi reguleeritav;
mahub nii väiksematesse kui ka suurtematesse autodesse;
pea külgkaitsesüsteem;
istme kallet saab muuta;
käib lamavasse (mitte nii palju kui näiteks Concord Ultimax 0-18kg (kuni 13 SSS);
viis punk turvarihmad;
Sertifikaat ECE R44/04;
kerge autosse paigutada;
Mina ostsin tooli järelturult. Tool ühe lapse poolt kasutatud ning väga korralik, terve ja puhas. Sain 100€. Omanik tellis tooli Rootsist, kuna Eestis on raske leida ilma isofixita väga head turvatooli mis on ainult SSS ja on ka mõistliku hinnaga.

Tooliga olen väga rahul, kaasa sain ka kiili (vist öeldakse selle kohta nii), kalde muutmiseks. Mida suuremaks laps saab, seda väiksemaks kalle jääb!


Sellelt leheküljelt saab tooli Eestisse tellida. Hinnaks on 247,83€ plus 30€ tarne Eestisse. Kuulnud olen, et tuleb kiirelt Eestisse.Kindlasti soovitan kaasa osta kiili (ikka pole kindel, et seda nii kutsutakse), hinnaks on 13,91€Turvatooli on lihtne paigutada, SIIN on video õpetus. Mei on kaks erinevat autot-  on need kohad kuhu kinnitada, maas. Norras meie vanemal autol puuduvad need kinnituskohad, seega kinnitame istme külge, kuida seda teha, video SIIN.

Kindlasti ärge kartke osta asju järelturult. Võimalus asjale ise silm peale panna ning omanikuga palju suheldes, aitab kindlasti ka kasutatud asjale uue omaniku leida. Tähtis on kindlasti uurida, mitme lapse poolt kasutatud, kuna turvatoolidel on nn säilivusaeg kusagil 8aastat. Mis tähendab säilivusaeg? Iga asi vananeb, eriti päikese käes, ilmastikuolud ning aeg teevad oma töö. Turvahällidel oli see aeg vist 5 aastat.

98cm ja 16kg

SSS asendis peavad turvarihmad olema ca 2cm madalamal õlgadest, NSS asendis 2cm õlgadest kõrgemal.

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar