24.7.16

Juuli kuus surra ei tohi.

No nii, juuli on jõudnud keskpaika ning tänavatel on minu sõbraks vaid tuul. Terve Norra on puhkusel. Kaubanduskeskused on küll lahti, kuid väiksemad poed on kõik kinni ja avamskuupäev on august.

Ma olen veidi mure oma suure kaalulanguse pärast. 53kg langesin 46,2 kg. Olin paanikas juba, pea käib ringi, paha on olla, liigesed valutavad ja nõrkus on peal.

Ema arvas, et mul diabeet, google arvas, et mul on reuma ja mees arvab, et ma meelega näljutan end surnuks.

Norras on selline süsteem, et kui telefonilt ei saa arsti kätte, saad saata smsi, kuhu sisestad oma andmed ning 150 tähemärki kirjeldamaks mis sul viga on

Vastuseks tuli, et oleme 3 (!!!!!) nädalat kollektiivpuhkusel. JAH, siin Norras EI ole asendusarsti vaid terve perearstikeskus suletakse 3 nädalaks! Ütlesin mehele, et selge, aastas on üks kuu, kus keegi otsi ei tohi visata. Ka muideks lastearst on puhkusel, seega Aroni vaktsiin lükkus kuu aega edasi.

Töö mentaliteet on siin selline, et minu perearst on iraanlanna, ei tuleks pähegi võtta norrakas. Oli super halb kogemus lastearsti näol. Nüüd on meil tore lastearst, prantslane aga ma arvan, et kas ta Marokost või Tuneesiast. Jumala asjalik ja tore! Ma ei ülista muulasi, vaid nad reaalselt teevad ka tööd.

Mees mudugi ei saa aru ja läheb hulluks juba nende töö mentaliteedi peale. Siin on ametlikult 5 nädalat puhkust aga norrakad võtavad tegelikult kokku 8 nädalat puhkust, keegi järge ka ei pea. 2 nädalat jõulude ajal, 2 nädalat munadepühal ja 3 nädalat juulis. Üks nädal siis kusagil aasta peale ära jagatuna siin ja seal.

Mis seal ikka, näpud risti ja loodan, et juuli kuus ma saba püsti ei pane.

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar