29.8.16

Raskused ja madalseis

Ma ei teagi mida teha, olen jooksnud suurde ummikusse oma lapsega. Soovitusi on nii palju erinevaid, ei tea mis toimib ja mida proovida ja mida mitte. Kas ma teen õigesti või see halb otsus?

Nimelt Aron on olnud väga keeruline laps. Peale esimest rota vaktsiini, pidin hakkama teda krooksutama ja lisaks sellele ta veel oskendas kõik toidu välja-iga jumala kord! Siiamaani süüdistan end,et lasin sellel lollil arstil end pehmeks rääkida ja teise rota vaktsiini ka teha. Siis jooksin juba kiirabisse temaga, kuna oksendas sappi vms. Igatahes vahetasin kohe arsti!

Tulemus on see, et Aron saab kohe aastaseks ning ma pean teda ikka krooksutama öösiti. Miks? Sest, ta sööb ikka 4x150ml öösel rpa, plus päeval veel 2x150ml mida on pea aastasele ilmselgelt palju. Selleõttu ta ei söö ka tahket toitu absoluutselt. Lisaks ei suuda ta ise uinuda. 

Sain ka soovitusi, et lasta tal nutta ning mitte piima anda. Proovisin, lohutasin teda ja olin talle olemas kuid tulemus oli see, et nuttis end oksendamiseni. Proovis ka seda mees- tulemus oli sama;

Siis sain soovituse, et anna palju piima tahad, kuid las ta ise jääb magama. Tulemus- röökis end oksendamiseni;

Anna talle vett- tulemus, kaks lonksu ja röögib oksendamiseni;

Hetkel katsetan ´´vähem pulbrit´´ ehk 150ml vee kohta panen ühe kopsiku vähem pulbrit, mis siis vastab tegelt 120ml kohta ja üritan iga nädal vähendada ühe kopsiku. Nägusid ei tee, seega tundub, et veel on okei. Lootma ei ole hakanud, kuna tean, et nii kui nii läheb see ka metsa (ei ole negatiivne vaid realist).

Eriti raskeks teeb olukorra see, et mul ei ole kedagi peale mehe kellele last jätta ja puhata. Liitusin ka spordiklubiga ning järgmisest nädalavahetusest hakkan joogas käima. 

Huvitav kas poisid ongi nii väsitavad või ma sünnitasingi saatana? Energiat on mul lihtsalt nii vähe, et ma jõua selle lapsega sammu pidada. Ta nagu oleks koka laksu all ja jookseb nagu segane ringi. Ei, tal ei ole hüperaktiivsust vaid lihtsalt poiss on ja energia ülejäägid. Ma peaks hommikust õhtuni temaga mingit äktsionit tegema, siis ta ehk suudaks ise magama jääda.

Kõigele lisaks siis käisin ka ultraheli uuringus oma kilpnäärmega ja vist siit ka vastus, miks mul piim ära kadus. Pean minema andma vereproove, et ehk mul kilpnäärme põletik. Sellepärast ka ilmselt selline kaalukaotus ja juurde ei tule miskit, istub seal 48kg peal see kaal.

Ühesõnaga vahel nutan patja ja mõtlen, et millega ma olen ära teeninud nii raske elu- oma haigustele otsa, lootsin, et laps vähemalt tuleb rahulik..(ps: ei ma ei masetse vaid vahel teeb kurvaks raske elu. Keda ei tee?)

M.A

3 kommentaari:

 1. Siilike29.8.16

  Pea aastasel lapsel on juba üsna kindel iseloom, sissekujunenud harjumused ja teda on oluliselt raskem ise uinuma õpetada kui väiksemat last. Tulebki leppida, et sealt tuleb rohkem nuttu ja raskeid õhtuid. Ma arvan, et siin ei ole asi väsitamises, et ta uinuks - ta võib küll väsinud olla, kuid kui ta pole harjunud ise uinuma, siis väsimus (mitte üleväsimus!) võib küll kaasa aidata, kuid ei ole peamine. Tuleb lihtsalt järjekindlalt harjutada, kindlasti on raske nuttu kuulata, aga tuttavate kogemusest oskan öelda, et tegelikult harjutab lapse max nädalaga ära. Proovi laulmist, paitamist, ka süles kussutamist alguses ja siis hakka kõiki neid abivahendeid järk-järgult vähendama. Jõudu ja vastupidavust!

  VastaKustuta
 2. Anonüümne29.8.16

  Mul on peagi kolmeseks saav laps. Joob öö jooksul vähemalt korra 250g piima. Magama keeldub üksi jäâmast, pean juures istuma ja kätt hoidma. Môned tunnid magab omas voodis, siis hakkab niuksuma näuksuma ja kolib meie omasse üle. Endal on kilpnäâre ka haige - aga teistpidi, alatalitlus sega kilokesi muudkui lisandub... Aga tegelikult tahtsin muude "paralleelide" kôrval hoopis selle actioni-osa pärast kirjutada. Mu laps on täpselt samasugune energiaülejäâkidega, ja päev otsa toas teda ei tasu hoida, ôhtul kahetsed. Seega ongi nii, et tuleb käia ôues/rannas/pargis kusiganes iga päev, enne ja parast lôunaund. Kui on lasteaiapäev, päâsen pealelôunase väljaskäiguga, vabal päeval tuleb neid käike teha 2. Soovitan sellega harjuda, on endal kergem:) Ja siis on laps tôesti piisavalt väsinud, et inimese moodi magama jääda:)

  VastaKustuta
 3. Anonüümne2.9.16

  Hei,
  Mõned päevad tagasi googeldasin veidi rpa teemat. Mitmest foorumist leidsin teema, kus emad pidid nii palju katsetama piimasegusid, kui poeletis üldse on, et jõuda selle õigeni. Ja paljudki mainisid ära, et mõned neist ajasid lapse oksendama. Ehk peab katsetama lihtsalt. Uinumise kohta kuulsin hiljuti tuttavalt, et neile mõjus ja muutis olukorda see, kui päeval pandi laps voodisse mõned korrad (mitte ainult magamiseks), vaid ka mängimiseks. Näitamaks, et see voodi võib ka tore koht olla ja mängu ajal võib ka mänguasju seal olla. Kui magama õpetamiseks läheb, siis on soovitatud variandina 5 minutit nutab, tagasi tuppa ja 5 minutit lohutad, aga voodist välja ei võta. Ja aegamööda suurendada vahesid. Võta nüüd näpust...Kõige suurem katsumus ongi see minu meelest emale endale, eriti kui väsimus on jalust võtnud. Usun, et laadida saab suurepäraselt ülepinget ja väsimust joogaga :) Õnneks patja nutmiseks tihti aega vähe laste kõrvalt ja iga päev kui ärkad ja silmad avad ja sulle naeratatakse vastu maailma kõige armsamat naeratust-on kõik andeks antud ja unustatud. Ja võib otsast alustada päeva :) Päikest :)

  VastaKustuta