18.9.16

Võõrutamine

Olen kuulnud, et rinnast võõrutamine on raskem, kui pudelist. Võimalik, aga see kindlasti ei kehti minu lapse puhul. Aron on olnud nii rinnapiima kui ka pudelipiima sõltlane. Peale selle piimasõltuvuse on tal veel probleem ise magama jäämisega- kussutan teda 6 kuud juba magama, iga hammas tuleb kuu aega ja täiesti ulme valu ja karjumisega ning tal on väga palju energiat- VÄGA palju!

Rinda sai 7 ja pool kuud, ning seda võttis ta iga 2 tunni tagant ööselt algusest kuni lõpuni ning päeval oli veidi parem peale kuuendat kuud ehk nii iga 3-4 tunni tagant.

Pudelile üle minnes, läks asi kergemaks ehk ta sõi öösiti iga 3 tunni tagant ja päeval ainult 3 korda, kuid siiski ta jõi seda piima liiga palju- 900 ml ööpäevas, see siis pudelile üle minnes. Tahket toitu sõi kusagil 20-30grammi healjuhul ööpäevas. Vahel, isegi rohkem.

13 september sai Aron aastaseks ja mul käis sees klõps ära- kõik, aitab sellest piima jamast. Kaua võib?

Võõrutamiseks on vaja plaani. Ja kõige tähtsam: Võõrutada tuleb siis, kui hambaid ei tule, kuna hammaste tuleku ajal on juba laps stressis ja pole vaja talle traumat eluks.

Küsimused:

Kas ma võõrutan kohe 100% piimast?
a) annan päeval piima, ja öösel mitte;
b) ei anna enam üldse.

Kas ma asendan piima millegagi?
a) veega;
b) mahlaga (hammastele halb, ei soovita);
c) ei anna mitte midagi (valmistu täielikuks röökimis maratoniks).

Kui valin ei anna mitte midagi siis mida teha?

Ei teagi täpselt, kuid lihtsalt lapsel röökida lasta tundub minu jaoks liiga ekstreemne.


Minul võõrutamine algas tegelikult juba kuu varem.
Lisasin vee sisse igal pühapäeval ühe kopsiku vähem piimapulbrit ehk selletõttu ta ka hakkas öösel vett võtma?

Minu plaan siis oli selline, et päeva pealt on piimaga kõik- ei saa ta öösel ega päeval. Miks? Kuna ta ei söönud tahket toitu ja jõi 900ml piima. Mind pani muretsema vitamiinid, mida ta ei saa.

1 öö

Viisin ta koos veepudeliga magamistuppa ja ma olin nii närviline, vist miljon närvirakku suri mul tol hetkel. Voodisse pikali panne siis panin leige veepudeli talle suhu ja hoidsin hinge kinni- JÕI! Ohsa vana, ma olin šokis. Jõi seal 150ml vett ära ja kussutasin ta siis magama. Peale seda oli põrgu. Siples palju ja ärkas, võttis paar lonksu vett ja siis keeras pea ära. Hommikul olin ma zombie. Aga oh seda rõõmu- laps sõi 850grammi toitu terve päeva jooksul.

2 öö

See oli samuti väga raske, siples ja jõi palju vett- nii 400ml umbes. Olin juba usku kaotamas, et jääbki nii. Hommikul sõi aga toitu isuga. Lõunal oli beebiujumine ja peale seda on ta harjunud piima saama ja magab veidi- aga hoopiski röökis 40 minutit kuniks kutsusin mehe järele ja viis kiirelt meid koju- siis ununes õnneks tal piim. Kurb aga vankris ta enam ei maga mul üldse- ehk tulevikus? Tahket toiti sõi 900grammi.

3öö

Eelneval päeval otsustasin anda poisile tavalist poepiima ja öö oli täiesti p...., mõtlesin, et lähen vist kiirabisse. Igatahes ei maganud ta üldse, röökis 23.00 alates kuniks viieni vist umbes. Tulemus; poepiima saab siis kui teeb ise külmkapi lahti ja valab tassi endale piima. Päeval sõi tahket toitu üle kilo.

4öö

WTF! Laps magas 7h jutti, jõi miskit 100ml vett ja magas kuni 8.30ni hommikul. Ma olin nii välja puhanud ja inimese tunne oli sees-omg! Sõi üle kilo tahket.

5 öö

Oli raskem, ilmselt hambad hakkavad tulema- tudus, et ülemised kihvad. Vett jõi ainult magama jäämise ajal ja öösel ei joonud üldse. Magas 5 ja pool tundi ning siis 2 ja pool tundi passisime üleval temaga. Siis üeale seda magas veel 5 ja pool tundi.

Tulemus: Igati positiivne, muidugi hambavalu ma ei saa reguleerida kuid piima ära jätmine oli super otsus. Olen nii rahul ja saan öösiti magada. 5 tundi jutti on juba minu jaoks luksus ja võit!

Väike täiendus: Vahepeal magas siin täitsa terve öö, kuid siiski ärkab ta kell 3 ülesse, kuna mähet vaja vahetada. Nüüd on mul hoopiski teistpidi probleem, et kuna ta joob vett siis pissib ka palju, ja no pole olemas mähet, mis selle kinni hoiaks ja üle päeviti on voodi märg. Muidu tahket sööb liigagi hästi , ma juba muretsesin, et kas poolteist kilo tahket päevas on okei? Muidugi miinus on see, et ta vajab süüa ja palju ning kui kohe ei saa siis ta karjub mul jala otsas. Enamus toidu vaaritan ise, muidu läheks see liiga kalliks. Kusagil 10€ väärtuses tuube sööb plus kaks korda putru lisaks. Oma voodis ei maga, keeldub täiesti. Ma ei teagi, kuidas ma veel ta sinna saan ilma nututa.

Uus täiendus:
Poiss magab hästi, ärkab vaid korra, et vett juua. Sööb tavatoitu normaalses koguses. Mähet vahetan korra siiski. Olen alla andnud ta enda voodisse saada. Magab kaua tahab minu kaisus.

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar