28.10.16

Riided sügiseks ja talveks

Kui poiss sündis siis olid asjad lihtsamad. Üks fliiskombe, millega käis sügisel ja k/s kottkombe, millega käis terve talve, kevadeks vatikombe  ning üleminekuks õhuke fliiskombe.

 Kõndivale lapsele on vaja miljon erinevat asja, mille peale ma ei oleks elu sees tulnud. Vankrilapsega hea, kas siis vankrisse või turvahälli soojakott ja ei pea last ulmeliselt paksult riidesse panema, eriti kui vaja autosõite teha. Norras näiteks üli popp vankrilapsed üldse talvel fliiskombesse panna ainult ja siis selline teki moodi soojakott ümber panna. See on üli paks ja sulgedega ning hoiab külma kuni -20c. Teise lapsega ilmselt teeksin sedasi.


Igatahes autosõitudeks vajalik komplekt- kuna talvekombega EI tohi last panna autosse- rihmad ei ole korralikult lapse keha vastas ning sa ei tea mitte iial kuna keegi võib sulle sisse sõita ja nii võib asi lõppeda kurvalt. Parem karta kui kahetseda. 

Reflex parka ja Reima püksid. Talvekombe sai soetatud Name It Denim. Teksamaterjalist või teksamaterjali sarnane kombe, suure karvase kraega. No ma seda nägin, siis armusin kohe ära. Name it asjadel on väikene negatiivne pool mille kallal vinguda on see, et igati suurusesse vastab välja arvatud jala pikkus, mis tegelt võiks olla paar sentimeetrit pikem. 

Aron täiega fännab riietamist nagu näha pildilt, tema rõõmsat nägu.
Talveasjade juurde siis KappAhl villased sokid, Kivat villamüts (tahtsin nii väga tuukrit, kuid Aron läks hüsteeriasse ja nii see jäigi). Eelmisel talvel sai soetatud H&M kaelussall- läheb ka see aasta käiku veel ning Reima talvekindad. Jalanõudeks sai soetatud Stonzid koos villa laadse sisuga. Ilma sisuta on need poisile üüratult suured, kuid sisuga sobivad ilusasti. 
Alusriieteks, mida vahetasin kolm korda ja viimane siis lõpuks ka jääb- Reflex 100% meriinovilla body (92) ja 100% meriinovilla püksid (86/92) ning Joha sokid.
Teiseks komplektiks sai Joha 85% meriinovill ja 15% siid.

Eriti kargete ilmadega läheb 100% meriinovilla aluskombe loosi.Sügiseks ei hakanud ma midagi erilist välja võluma ja läksin kõige turvalisemat teed pidi- Name It softshell kombe. Sellega käib poiss siiani, kuna sees on soe fliis, mis hoiab ka +1c juures sooja.Reima k/s müts, H&M kaelusssall, Name It k/s fliiskindad ja Melton õhemad kindad.                                             Viking kummikud ning Bären-Schuhe nahast k/s jalanõud.

M.A

9 kommentaari:

 1. Räägi neist kapukatest rohkem:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kanada firma omad. Peavad vett ja lund ning on väga vastupidavad. Igalt poolt vähemalt positiivset tagasisidet saanud. Et neil on neli suurust - S,M, L ja XL. Seda viimast on suht võimatu leida aga L on vist oli 13 või 14cm. Ja kahte sorti taldu on. Hetkel vaatasin, et Eestis suured soodukad Stonzidele.

   Kustuta
  2. Tere. Kus täpsemalt on suured soodukad Stonzidele?

   Kustuta
  3. http://www.minim.ee/category/216/stonz-kapukad

   Tundub, et suuremad numbrid on juba välja müüdud

   Kustuta
 2. Anonüümne31.10.16

  Kus neid reflex tooteid leida võiks?��

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Norrast ainult, kuna see Norra enda toode ja millegipärast seda väga mujal ei leia :(

   Kustuta
 3. Ega te ei ole huvitatud Name It kombe müügist? Või kust võiksin leida? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kahjuks see on ammu müüdud aga võite vaadata Kaubamaja lasteosakonda, seal peaks olema kombekaid. Võid uurida ka Muksula jm. järelturu gruppidest, et äkki müüakse sama mudelit

   Kustuta
 4. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta