12.2.17

Maroko siit me tuleme

Oo, ma nii põnevil. Mehega oleme ammu unistanud minna Marokosse ning lõpuks ka sai unistus täidetud. Kuna ma vihkan südamest pakettreise, siis minu üks lemmik tegevusi on neid ise kokku panna.

1) Minu jaoks on tähtis, et hind oleks mõistlik;
2) Minu jaoks on tähtis, et reis oleks puhkus ja seiklus ;
3) Minu jaoks on tähtis kogeda kultuuri.

Kuna ajaliselt me seal kaua ei ole, siis tuli leida kõige tähtsamad asjad, mida soovime seal teha. Kõige parem koht kus oma reis kokku panna on www.tripadvisor.com

Selle lehe kaudu olen ma pannud kõik detailid kokku. Alates hotellidest, mida teha, kus süüa ja mida vaadata. Vaatajate arvustused on seal parimad ning selle järgi on ka järjestatud.

Alustame lennupiletitest:

Kuna ma elan Norras, siis siit saab otselende igale poole- seega valisin 50€ kallima reisi, kuid vähemalt ei raiska ma oma väärtuslikku aega ja närve, kuna lend toimub Norwegian Airiga, 50€ odavamalt oleks saanud Ryanairiga. See lennukompanii on mind nii palju kordi närvi ajanud, et ma olen otsustanud boikoteerida!


Oslo-Marrakesch // mõlemat pidi otselend 5h // lennupiletid kokku 500€ koos pagasiga

Mulle see lennufirma meeldib odavlendudest kõige rohkem, kuna vaatavad mööda kui kohver on paar kilo ülekaalus, Ryanairiga aga võid jätta hüvasti, kui on paarsada grammi üle- maksa 50€ või kohver jääb maha. Norwegian Airi vist parimaid omadusi on tasuta interneti ühendus tervele lennukile. Muidu kombineeritult saab leida odavlende siit:


See on väikene saladus ehk sellel lehel on ametlikult maailma kõige odavamad lennud. Ta on küll saksa keeles, kuid isegi mina sain enamvähem google translate abiga aru ning pole veel hätta jäänud.

Mida teha:

Täpsemalt ei ole ma veel paika pannud mida vaatama minna Marrakeschis, kuid meil on broneeritud kolme päevane Sahara reis.


On võimalik valida odavama majutusega ja parema majutusega. Me valisime ikka odavama, sest meil ei ole vaja luksust kõrbes. See on puhas adrenaliin ja seiklus. Ühele inimesele maksab see kolme päevane reis, koos toitlustuse, traspordi ning majutusega 340€, seega kahe peale meil läks 680€. Paypali kaudu soovisid ettemaksu 50€ ning kohapeal sulas eurodes. Võimalik ka valida viie päevast, kui ka ainult ühe päevast reisi Saharas.

Kuna me maandume 15nda lõunal, siis võtsime üheks ööks endale hotelli, kust meid järgmisel hommikul peale korjatakse.
Ühe öö eest maksime 50€, koos hommikusöögiga.

Peale kõrbereisi on plaanis valida üks allolevatest spa hotellidest, kus siis saame end välja puhata ja lõõgastuda. Mehel on ikka suured nõudmised, kuna ürita leida hotelli kellel on bassein, soome saun ning jõusaal. Pole eriti populaarsed asjad seal riigis.


Medina Gardens 4 tärni.Esimene hotell on siis ainult täiskasvanutele, mis on tegelikult super, kuna tahaks puhata ja just laste kisast ja kui peaks olema kõrval toas laps, kes öösel nutab, siis ma lihtsalt istun terve öö üleval, kuna nii sisse kodeeritud nutu peale ärkamine- või ostan kõrvatropid kaasa. Igatahes see hotell tundub superluks olevat. Tähtis on see, et see on kesklinnas, ning ei pea kusagile seiklema pidevalt, et linnas näha miskit. Sauna kohapealt ma ei tea, pilte pole, kuid oleks tore, kui seal türgi saun oleks.
317€ 4 ööd, koos hommikusöögiga


Teine valik on Radisson Blue hotell 5 tärni. Seal on kõik soovitud elemendid olemas aga see hotell on minu jaoks näotu. Tahaks ikka miskit isikupärast Marokole, mitte lihtsalt ühte ilusat luksuslikku hotelli. 490€ 4 ööd, koos hommikusöögiga

2Ciels Boutique hotel & Spa 4 tärni. See hotell jäi mulle silma kohe. Tagasiside on väga positiivne ja mind lummas seal spa, kuna ma olen suur spade fänn. Türgi saun kohe jäi mulle muidugi seal silma, kuid tundub, et jõusaali ei ole.
Igatahes pika mõtlemise peale valisime esimese hotelli, kuna Radissonis saab alati olla- kuid nautida kohalikku Marokolikku atmosfääri, seda juba mujal teha ei saa. Viimane hotell jäi mehe jaoks kohe välja, kuna tundus, et jõusaali ei eksisteeri. Seega pöidlad pihku, et Medina Garden hotellis on Türgi saun.

Minu ema tuleb Norra Aronit vaatama ja meie saame rahus reisida. Eelmine kord kui ta kuulis läbi Viberi meie häält, siis hakkas otsima ja nutma. Seekord oleme targemad ja lihtsalt vaatame pilti, mis ta askeldab seal-enda poolel paneme hääle maha, et ta ei näeks ega kuuleks meid. On kindlasti inimesi kes mõtlevad, et issand ilma lapseta reisile, siis jah- tore on hingata veidi ja end välja puhata. Muidugi igatseme teda, pole kahtlustki, kuid tahaks veidi eksisteerida muu olevusena kui 101% emana.

Meil on üleüldse põnevad ajad ees- palju reisimist, ka lapsega. Saksamaale, Poola, Tšehhi, Eestisse.. ilma lapseta hetkel New York plaanis, muidugi veel ei tea, kas mina saan end kaasa sokutada, kuna mehele on see ärireis aga oleks tore kombineerida ja näiteks külastada Kuubat või mõnda Kariibimere riiki. Eks ole näha. Reisida mulle meeldib, olen nõus elama terve elu üürikorteris, kuid reisimisest loobumine oleks valus löök.

M.A

2 kommentaari:

  1. Mina ei mõtle üüüüldse Sinust halvasti, kui emana, kes läheb reisile ilma lapseta!!!
    Ilusati reisi ja puhkust :)

    VastaKustuta