17.6.17

Eesti mehe välimääraja

Selle kirjutise ajendas mind kirjutama Eesti ühiskond, koht kus kasvasin üles. Koht kus nägin mehi seinast seina. Koht, kus kasvasin üles alkohoolikute, naistepeksjate, petjate ja ühe aumehega. 

Ma arvan, et ma olin kusagil 14-15 aastane, kui mind, kui naist lõi mees. Tal ei olnud minuga mitte midagi pistmist, kuid palusin tal oma sõprade kiusamine lõpetada, mille peale tema virutas mulle vastu nägu. Päris kõvasti. Läksin politseisse, ise olles alaealine ning alkoholi tarbinud ning sirgel seljal tunnistasin selle mehe vastu. 

Me vennaga käisime iga suvi maakodus, kus veetsime kuid, ning seal oli palju alkohoolikuid. Asju mida me nägime lastena, ei oska kohe ära kirjeldada. Mäletan üht seika, kus ema pani mind ja venda magama ning äkitselt tulid kaks suurt kantpead tuppa maakodus ning nõudsid minu emalt, kus on minu onu. Mäletan, et olin tagumises toas ning kõndisin ette tuppa ja küsisin kes need on. Ma ei mäleta kui väikene ma olin aga ehk 4-5? Nüüd emaga arutades, olid need mehed ohtlikud kurjategijad. Sellised kogemused on paika pannud selgelt, millise mehega ma iialgi ei lepi.

Kui minna asja tuumani, siis mehest mehe kasvatamine algab kodust. Laps näeb kuidas isa käitub emaga ja vastupidi,  sealt algab kogu see vigade kordamine. Jah, tõepoolest on mehi, kes üritavad iga hinna eest endale teistmoodi elu luua, kuna mida haritum on inimene seda rohkem ta hoomab, mis toimub ning on vastuvõtlikum muutustele ja suudab paremini analüüsida end.

Eesti mees on suhteliselt tuim. EI see ei ole kaasa sündinud temperamendi puudus, vaid juba kodust kaasa saadud ''peidame oma emotsioone ja taunime lähedust''. Palju hullemaks teeb olukorra ka tänapäeva situatsioon, kus üksikemade hulk on ületanud astronoomilise numbri. Need emad ei suuda süveneda lapse kasvatamisse nii nagu kodus istuv pereema, kuna neil on vaja kahel töökohal raha teenida, kuna seemendaja on Soome ehitajaks tõmmanud ning ei kavatsegi lastele mitte midagi maksta. 

Seemendaja

Kes peale lapse sündi mõistab, et asi ei ole ikka õige ning liigub järgmise juurde ja kõik kordub taas. On perekondi kus mingi 12 õde/venda, kõigil on isa vaid ühine. Olen kuulnud kahte lugu, kuidas keegi magas oma poolvennaga, ise teadmata. Hiljem tuli välja, et isad neil samad. 


Peksuvend/alkohoolik

Palgapäev on pidupäev/peksupäev/joomingupäev. Paljud naised ja lapsed kannatavad selliste meeste käes. Väga kurb on näha, et naiste enesehinnang on pekstud ja vaimselt tallatud nulli ning siiani säilib uskumus, et kusagile ei ole minna. 

Oss

Tal on palju sõpru ja kõigiga on nädalas korra vaja kokku saada. Reedel kaovad ja ei võta telefoni vastu ning pühapäeval tulevad koju lillede ja vabandustega. Üldjuhul on nad osavad ärarääkijad ja vabandus läheb läbi. Põhi lause oma naisele: ´´kuule sina ole vait´´.

Šovinist

Usub, et naise koht on kodus lapsi kasvatades, pesu pestes, koristades ja süüa tehes. Üldjuhul on naised range kontrolli all ning iseseisvalt ei tohi nad kusagile minna. Mees käib tööl, tuleb koju ja viskab jalad lauale, sellega piirdub tema tegemised. Kõige kurvem on asjaolu, et 40ndates, kui keaskea kriis on täies hoos, siis võetakse uus ja noorem naine ning see , kes kodus istus ja elas pereema elu, on äkitsi silmitsi probleemiga, et kuna töötatud ei ole aastakümneid siis kuhu tööle üldse saada. Tihtipeale elavad nad raskustes.

Armukadetseja

See mees on ilmselt varasemalt haiget saanud või madala enesehinnanguga. Ollakse armukade naise töökaaslaste peale, sõbrannade, koera, kassi, jänese, telefoni.. igatahes mille iganes peale. Suur paranoia, et naine petab ning võimalik, ka nuhkvara lisamine telefoni/arvutisse, jälitamine ning salaja telefoni ja arvuti läbi lappamine. 

Nipernaadi

Vannub igavest armastust vähemalt korra nädalas erinevatele naistele. Ta on väga šarmantne, meeldiv ja väga osava sõnavaraga. Ta ei oska olla truu, see on tema jaoks välistatud. Kui ta juhuslikult ka suhtes on, siis suudab ta töö ajal, peale tööd või enne tööd kokku saada erinevate teiste naistega ning veeta kiire pooltund. Üldjuhul on need mehed hea välimusega. Murtuid südameid rohkem, kui sokke kapis.

Kalevipoeg

Tegelikult ilmtingimata ei pea ta Soomes töötama, kuid nad tulevad alati Eestisse tagasi. Neil on alati palju raha, nad on ässad, vinged vennad suvilate, korterite ja uute autodega. Tippi jätavad paremale ja vasakule, sest nad on nii rikkad. Sõpradele teevad välja ja räägivad kui rikkad nad on. Siis lendavad/ laevaga sõidavad tööle tagasi, korterisse, mis on ühetoaline ja kus elab kümme meest. Kiirnuudleid on kapid täis ning töö võib alata. 

Loomemees

Tema liigub koos tuulega, vahest läheb hoovusega kaasa. Siis vaatab lille ja unustab end kusagile pikaks ajaks. Siis tuleb meelde talle, et tal on suhe ja läheb koju. Loomemehele ei meeldi rutiin, teda ängistab see. Need mehed on tihtipeale päris kõrge vanuseni väikesed lapsed hinges.

Peovend

Ilma temata ei tõuse päike ja ei looju ka. Ta on alati seltskonna hing. Tal on vaja olla kõige tähtsamatel pidudel kohal. Mitte miski ei takista teda minemast. Sõpradele välja tegemine on au, end kooma juua on vägev ja pohmelli jutud veel vägevamad miinus pohmell ise. Üldjuhul nad pidu ei mäheta aga see pidu oli parim pidu nende terves elus. Seda ta ütles eelmine nädal, üle-eelmine jne. Sellist meest suhtesse saada on raske: ta kas reformib end ning jätab kõik selja taha või kohandab oma kaasa läbude vahele.

Ideaalne kaaslane

Töölt koju tulles üritab aidata naist nii palju kui võimalik. Ta naudib naisega koos tegemisi- olgugi see lihtsalt koos toidu valmistamine või nõude pesemine. Tema jaoks on tähtis, et naine on õnnelik. Kui lapsed on siis lastega tegeleb palju, mängib ja tunneb huvi nende tegemistest. Ta ei kohku mähkmete vahetamise ees. Ta ei häbene tundeid avaldada, näidata end haavatuna. Kes sellist eesti meest teab? Üksiksarv- kellest me kõik unistame aga need mehed lähevad kiirelt, kui neid üldse on.

Kindlasti on veel igasugu huvitavaid mehi veel, kuid asi läheks liiga pikaks. 

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar