16.10.17

Päästke Nicki

Sõber leidis pruta endale Norrast ja otsustas kolmeks nädalaks oma koeraga siia lennata.

Kõik läks hästi, kuniks maandus Norras ja koeral kiipi ei leitud. Prooviti nelja erineva aparaadiga, ei midagi. Kutsuti veterinaar, kuid ka see ei aidanud. 

Ma ei tea miks ta otsustas ise edasi minna aga sedasi tema otsustas ja koer jäi lennujaama. Kuna ma elan ühe rongipeatuse kaugusel lennujaamast, siis otsustasin aidata teda. Nii ostis ta mulle lennupileti pühapäevaks Eestisse ja esmaspäeval tagasi Norra.

Ja nii muuseas, et koera majutamise eest tuleb maksta 250€. Mul seda raha polnud, mehel ka mitte. Minu palk tiksub alles teisipäeval, mehel järgmisel esmaspäeval. Siis hakkas oma tuttavaid läbi kammima, kellel LHV pank ja lõpuks sain kande vanalt koolikaaslaselt. Vaat kui tore kokkusattumus. Tervitan ka ahaha.

Sõber siis mainis, et pühapäeva hommikul 7.45 kusagil kolmandas sektoris on koer. Jalutasin siis tähtsalt sinna, lõin oma id kaardi letti ja ütlesin, et koer ka tuleb. Naine vaatab mu ümber ja küsib, et kus siis ka koer on. Ma tegelt ei teagi mida ma mõtlesin, et toob koera kusagilt nurga tagant välja, ilmselt. Siis checkin ta sisse ja jalutan ise lennukile vilistades. 

Ilmselgelt asjad ei läinud nii nagu mina lootsin. Naine kehitas õlgu. Küsisin, et kus koeri hoitakse. Tema ei teadnud, suunas infolauda. Infolauast keegi ka ei teadnud, saadeti tolli. Tollis vist kõik magasin. Tinistasin seda uksekella nagu närvihaige, kuniks üks naine jalutas sisse. Ütlesin, et tahaks koera saada. Ta vaatas mind, nagu oleksin aru kaotanud. Ütles, et siin ei ole mingeid koeri. Et kuidas sa üldse koera ära kaotasid? 

Seletasin, et ei ma kaotanud koera ära. Tõmbasin õhu kopsu ja ühe lausega ütlesin:
Sõber lendas Norra oma koeraga aga koera kiip ei toiminud ja ise läks edasi koer jäi lennujaama ise läks edasi siis ostis mulle pileti et ma saaks koera tagasi eestisse toimetada ja siin ma olen ja ma ei tea kus see koer olema peaks. Uhh. Ja siis hingasin.

Naine muutus kohe kahtlustavaks ja hakkas hoopis teist laadi küsimusi küsima. Sain kohe aru, et okei asi liigub kahtlaseks ära ja kui ma veel temaga räägin, saab minust veel narkomuulas kahtlustatav. Tänasin ja panin minema.

Sõber samal ajal helistas igale poole ja üritas aru saada kus Nicki on. Lõpuks läksin tagasi alguspunkti ja ootasin. 7.45ni oli 10min jäänud.

Püha taevas ja nii leidsin selle naise seal erariietes ootamast. Ma kujutasin enda peas hoopis mingit muud süsteemi ette aga noh eks nii ole. Nicki tundis kohe mind ära. Vaene koer värises nagu haavaleht.

Saime lõpuks kõik korda aetud. Naine koera mulle üle ei andnud. Andis ise ära, et ma jumala eest temaga äkitselt ümber ei pööraks ja jooksu ei paneks.

Tallinnas sain Nicki kätte ja viisin ta sõbra korterisse, kus ta kodu on. 


Mees jäi poisiga üksinda koju. Südames lootsin, et haa saab kohutavat kahte tunda. Ei saa last magama, too karjub ja mida veel.

Nagu mu laps konkreetselt vihkab mind või kõik lapsed vihavad oma emasid.

Mees ütles 19.30 poisile, et lähme tuttu. Too võttis oma vee pudeli, jalutas tuppa ja keeras magama. Nagu mida??

1. Kas ta valetas mulle, et näidata pointi, et ma liiga leebe lapsega
2. Valetas mulle, et näidata kui palju parem lapsevanem ta minust on
3. Valetas mulle, et ma end sitasti tunneks.

Ma keeldun uskumast, et kõik nii tore ja roosiline tal Aroniga on.

Koju jõudes laps juba magas, kell oli 19.48 nagu päriselt. Ma ei saa teda mitte mingi nipiga enne 21.30 magama.

M.A

2 kommentaari:

 1. Anonüümne18.10.17

  Ega koer nüüd 3-ks nädalaks üksi sinna korterisse ei jää, kuniks peremees Norras prutal külas?! Kahju, et peremees koeraga nii kehvalt ümber käib, mina küll ei oleks suutnud koera lennujaama maha/saatuse hooleks jätta. Kunagi Tallinkiga Rootsi jõudes ei leidnud sealne toll koera passist vajalikku analüüsi ja meile anti variant, kas tagasi Tallinna sõita või koer magama panna, et edasi sõita, loomulikult tulime tagasi ja korraldasime oma reisi nii, et koer sai meiega kaasa tulla. Sina olid antud loos kindlasti koera päästeingel ja ta on sulle tänulik.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eiei, koeral hoidja Eestis olemas. On oma kodus turvaliselt. Kui ma minna ei oleks saanud, oleks ta ise sõitnud põhjast tagasi pühapäevaks, et koer ise Eestisse viia, et koer riplakile ei oleks jäänud. Tol päeval lendu tagasi ka ei läinud ja järgmine lend läks alles pühapäeval, seega ta poleks saanud mitte midagi teha.

   Kustuta