6.12.17

See EI ole normaalne

Facebookis ringles mingi naise vaimusünnitis, et on normaalne, et 2-3aastane laps on aastas 10 kuud haige.

Esiteks seda ma täitsa usun Eesti kohta, sest neid rohte mida lastele sünnist saati sisse kallatakse, topitakse, ninna lastakse ja peale määritakse, peaks olema illegaalne.

Lapsel nohu- zyrteks
Lapsel palavik- paraceti küünal
Ikka palavik- paraceti küünalt ja Nurofeni vaheldumisi

Mäletan kui ma veel beebigrupis olin ja üks ema kirjutas, et tema lapsel palavik. Siis hakkas tulema lauseid: ''pane küünal kohe''. 38 peal pandi küünal, sest laps tundis end "halvasti". Ei läinud palavik paari tunniga alla. ''Pane Nurofeni (Ibu faking profiin????)'' . ''Pane neid vaheldumisi, kui alla ei lähe''.

Taevas halasta, pole ime, et teie lapsed on aastas 10 kuud haiged, sest lapse immuunsussüsteem "loll". Kõik haigused on alla surutud, mitte läbi põetud ja nii ei õpi see immuunsussüsteem mitte midagi.

Tunnistan ka oma vigu. Kui mu lapsel tulid hambad, siis ma panin ka talle küünlaid- liiga kergekäeliselt. Magamatus ja kurnatus pani mind tegema rumalaid asju. Mees mitmeid kordi ütles, et loll oled, tal hambad tulevad, miks sa talle selle küünla paned. Vot olin loll, tunnistan viga. Samas mõnel korral tõesti oli see vajalik, sest laps hüsteeriliselt karjus ja kiskus igemeid. Kuid neid ekstreemseid olusid oli tõesti ühe käe peal lugedes vaid.

Aga kui mu lapsel oli 39,6 palavik, siis panin ta voodisse tuttu ja kussutasin teda seal tunde. Andsin vett juua, masseerisin jäsemeid soojemaks, et palavik jaotuks ühtlaselt ühe keha ja lasin veel magada. Ta magas 48h palaviku välja (ei, ei ta ei maganud seda aega jutti). Panin ta palavikuga õue magama, et jahe õhk selle alla tõmbaks.

See nõuka aegne arusaam, et hoia aknad ja uksed kinni- pisikud ju on toas ja see on jube kehale, mis üritab terveks saada. Värske õhk on parim, mis olla saab. Mul poiss magas vankris 38 palavikuga, õues oli seal ´+7, +10c. 

Kui tal praegu tuleks palavik, paneks ta õue magama, -7c. Eriti hea on köha ja nohuga külm õhk.

Minu laps on lasteaias käinud 4 kuud ja haige oli ühe korra. Palavik oli 48h, sama kaua ka oli nohu. Nohust sain lahti süstla ja NaCl lahusega. Iga paari tunni tagant ninaloputus ja laps jumala normis. Kõige suurem viga, mida tehakse nohuse lapsega on see, et ta magab soojas toas. Tuba peab olema jahe. Üle-üldse inimene magab kõige paremini jahedas toas. Aga mul hakkab jahe? Osta nii paks sule tekk, et sul on soe seal all. Kusagil 15 kraadi on täiesti normaalne magamistoa temperatuur. Mul poisi oma kõigub seal 10-15 kraadi vahel. Laps ajab teki pealt ära? No imiku saab alati oma kaissu võtta. Saab ka ta panna näiteks õhukesse soojakotti. Vanema lapse puhul on nii, et ta viskab teki pealt ära, sest tal on palav. Aga kui laps tunneb, et on jahe siis ta tõmbab endale teki peale ise. Oma poisi puhul nägin seda, nii kui toas soe on, hakkab jalgadega unesegasena tekki minema peksma. Kui toas on jahe, siis ta väga ei liigu unes ringi. On olnud juhuseid, kus ta on täiesti teki alt välja tulnud ja kananahk ihul maganud edasi- aga ometigi edasi maganud. Ju tal polnud siis nii külm, et see ta üles oleks ajanud ja tekki peale tõmbama sundinud.

Kui viimasel korral Eestis käisime, oli Aronil palavik. Ma ei kraadinud, ma väga kunagi ei kraadi, käe järgi enam vähem tean. Panin ta magama. Tunni ajaga magas palaviku välja ja järgmisel päeval läksime spaasse. Vaikselt hakkas köha ja nohu tulema. Soolasaun ja aurusaun tegid imet- lapsel tuli 3h köha ja nohu lahti. Ülejärgmiseks päevaks oli kõik möödas ja laps täiesti terve. Seega kui teie lapsel on köha või nohu, viige ta sauna! Palavikuga ilmselgelt mitte. Pange padjale ööseks paar tilka eukalüpti õli, hoidke tuba jahedana ning kasvõi äratage laps öösel ülesse (ilmselt ei maga ta nii kui nii hästi, kui hingata ei saa) ja tehke survega ninapuhastust, et ta saaks rahulikult magada.

Ma keeldun oma lapsele andmast midagi, ainult siis kui lapsel tõesti 39,9 ja krambid, siis ma proovin alandada, sest see tõsine kooslus. Ka, kui palavik on nii kõrge 3 päeva , läheks ma otsejoones kiirabisse, et kindlaks teha, et midagi tõsisemat lahti ei ole. Minu see streptokokk on mind ära ehmatanud, et ma oskan täpselt jälgida mis on väga hull asi, sest ise tegin hullu kadalipu läbi. 

Ma saan aru, et mitte kõigil ei ole immuunsus sama hea, siiski on see päritav , nagu ma olen aru saanud. Kuid vanemad võiksid veidi aru anda , kui hakkavad toppima igast jama pisikesse organismi.

Eestis võiks pooled lastele mõeldud ravimid müügist eemaldada ja retseptiga näiteks panna Nurofen. Samuti igast 150 erinevat igemegeeli, mis on valuvaigistiga!!!??? 

Ebanormaalne! Kui sa ei ole teadlik ema (ka mina olen seal olnud), siis ostadki pimesi neid rohte ja lased kordamööda lapse kehasse, teadmata mis see talle teeb. Kui laps 10 aastaseks saab on ta immuunne valuvaigistite ja antibiotside vastu ja siis hakkab maailmas epideemia pihta, kuna me oleme kõikide ravimite vastu immuunsed siin 20-30 aasta pärast.

Mõelge veidi, kallid vanemad. Kuidas on võimalik, et siin Norras lapsed suudavad ilma Nurofenita ellu jääda? Või nohust lahti saada ilma Zyrteksita? Või hambad kasvatada ilma Kamistad valuvaigistiga igemegeelita? Kujutate ette, lapsed on elus ja palju tervemad. Siin lapsed küll 10 kuud aastas haiged ei ole. Pigem 10 kuud aastas terved ja 2 kuud haiged- on loogilisem seletus.

Jah on raske, kui laps on haige ja palavikus ja see kestab ehk päev või kaks kauem, kui rohtudega aga selletõttu on ka laps kauem tervem. Parem viibida kodus kaks päeva kauem, kui passida kodus 10 kuud aastas haige lapsega? 

M.A


4 kommentaari:

 1. Oled kursis ikka, et see "mingi naine" on Eestis väga tunnustatud perearst ja ilmselt ses osas pisut haritum ja targem kui sina? Või oled meditsiiniharidusega?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen ma väitnud, et olen? Lihtsalt mulle tundub, et see arst hoopis leiab nendele emadele vabandusi, miks nende lapsed 10 kud aastas haiged on. Miks Eesti nii eriline on? Miks Eestis 10 kuud lapsed haiged on ja mujal riikides ei ole? Kui selle väitega läksin Saksamaale vaadati mind kui pooletoobist, et tõesti Eestis on lapsed 10 kuud aastas haiged? Et äkki neil on midagi tõsist viga. Eiei tunnustatud arst väitis nii :D

   Kustuta
 2. Anonüümne7.12.17

  Kuidas on võimalik olla "ökomutt" ja šopahoolik/ületarbija samal ajal?

  VastaKustuta