23.1.18

Käigu perse Nõukaaegne lasteaia süsteem

Kui mul poiss lasteaeda läks, siis Eesti emadega suheldes vajusin hämmingusse. Ma lugesin ja nostalgitsesin, sest üldine Eesti lasteaedade süsteem, mida aktiivselt kasutatakse, on sama vana kui mina või minu ema.

Ma kahjuks ei jõua käia iga lasteaia ukse taga aga tahan saata kõik lasteaia kasvatajad perse, kes:

Sunnivad lapsi magama lõunaund 2 tundi või peavad selle aja voodis lamama. Siin Norras kaotaksid kasvatajad töö, sest see ei ole faking Nõukogude Liit, kus imikud pidid grammi pealt sama palju juurde võtma, toidukorrad olid nagu sõjaväes ja laps pidi magama siis, kui öeldi.

Mis teil viga on? Kurat Eesti on Euroopa Liidus ja te sunnite lapsi voodis lamama ja siis käite emale helistamas kell 12, kuna laps ei jäänud magama ja segab teiste laste und? Teiste laste und??? Minu laps magab lõunaund kärus õues 45min, (ma ei luba kauem magada, sest kui ta magaks nii kaua kui tahab, tuleb ööuni alles 23-00 vahepeal),  samal ajal karjuvad kolm teist lasteaia rühma paar meetrit eemal mängides ning üle aia neli-viis klassitäit õpilasi ja minu lapse rühm magab. Kujutate ette, ka teised lapsed magavad, mõni lausa kolm tundi?

See kuradi haudvaikuses magamise õpetamine viibki laste närvikava perse, kus nad söövad xanaxeid täiskasvanuna, sest ülevalt naaber kõnnib liiga kuuldavalt ja uni ei tule.

Ma mäletan kuidas ma oma lõunauned lasteaias nurgas istusin, sest ma ei maganud või keerasin külge, sest see jäi kangeks kahe tunni jooksul. Oli ebanormaalne, et laps EI maga.

Püüa seletada kahe aastasele, et lama kaks tundi voodis. Mul poiss röögiks vanakuradi ka maa peale. Ennekuulmatu!

Minu beebigrupis ühte ema rämedalt lasteaed peedistab, sest tema laps ei maga ja nühitakse talle veel nina alla, et sinu laps on ainukene kes ei maga. Nagu tal oleks mingi ebanormaalne laps. Mis kasvataja sa oled? Oleks mina selle ema asemel , siis teeksin nii, et sa kunagi kasvatajana tööle ei saaks. Ime piimasuppi kodus ja kasvata oma kolme last nagu Okasroosikest. On lapsi, kes ei maga ja seda tuleb AKTSEPTEERIDA ja leida lapsele tegevust.

Loomulikult tean ka neid, kelle lapsed käivad kaasaegsemates lasteaedades, kus nende tundeid võetakse arvesse ja ei sunnita tegema midagi, mida nad ei taha teha. Mängivad väikselt teises toas, see juba pool võitu.

Paljud emad taluvad vaikides sellist kommunistlikku süsteemi aga keegi peab karjuma kõvasti ja lärmi tegema! Tuleb võidelda sellise debiilsusega , et süsteem saaks areneda ja ka lapsed saaksid tunda, et nad on osa ühiskonnast, mitte mingid koerad, kellele öeldakse: “ sina räägid siis, kui kana pissib.” 


Käige perse te ebakompetentsed lasteaiakasvatajad, kelle “headesse” kätesse heasüdamlikud vanemad oma kõige kallima vara usaldasid. Teie olete “asendusemad” nendele lastele, mis tähendab, et kui laste ema või isa ei ole sel ajal lapsega, on teie kohus lapsele luua positiivne ja usaldav keskkond. 

M.A

3 kommentaari:

 1. Sellest ma saan aru, et lapsed pannakse ühel ajal umbes lõunaunne, sest nii on lihtsam ka teistel lastel magama minna. Aga see jääb mulle ka selgusetuks, et miks hoitakse lapsi 2 tundi voodis!? Väikelapse lõunaune vajadus on u. poolteist tundi, kui selle ära magab, siis võiks olla tal võimalus potile minna ja mingit rahulikku tegevust kasvatajaga teha. Mul laps väikses hoius, kuid ilmselt algatan selle teema ka seal, sest seal hoitakse samuti lapsi nii kaua voodis, kuniks kõik ärkavad. Aitäh postituse eest!

  VastaKustuta
 2. Anonüümne27.1.18

  Sa oled oma emaga ühevanune? :D “see on sama vana kui mina või mu ema” lause on väga kentsakas.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mu ema oli 16 kui minu sai 😁 Nõuka lasteaia süsteem väga ei muutunud ka EV alguses. Mäletan kui väga pisi olin siis need vedruga seinast väljakäivad voodid olid veel meil, kusagil poole peal vahetati puidust naride vastu :D

   Kustuta