7.1.18

Mountain Buggy Cosmopolitan

Postitus valminud koostöös Babyshopiga

Mäletan kui Babyshopi esindusse sisse astusin, siis koheselt püüdis pilku Cosmopolitan. See print ja must raam!
IMG_3124 


Kuna see on Luxury Collection- Geo print, siis tuleb kogu kupatus kaasa ehk korvi katted (istumisosa saab teha korviks), jalakate, mis sobib nii korvile kui ka istumisosale ja beebitarvete kott, mis on ülimalt ilus!
Kui osta tavaline Cosmopolitan, siis on vaid istumisosa kaasas, korvi katted tuleb eraldi juurde osta. Tavalise Cosmo raam on hõbedane, ülejäänud on sama.

ISTUMISOSA:
 • kaal: 13kg;
 • tagumiste rataste laius: 63cm;
 • istme kogupikkus: 90cm;
 • ainult seljatoe pikkus: 50cm;
 • iste, kuni jalatoeni: 40cm;
 • rattad: esirattad on 6” EVA, tagurattad 12” Aeromaxx;
 • kandevõime: 20kg;
 • käru mõõdud lahtiselt: H:108cm x W:62cm x L:93cm;
 • käru mõõdud kokkupandult: H:37,5cm x W:62cm x L:95cm;
  NSS/SSS.
KORV:
 • kaal: 4,1kg;
 • kandevõime: 9kg;
 • korvi pikkus: 78cm;
 • laius: 36cm;
 • sügavus: 19,5cm.
NB: Lükkesanga külge võib panna kuni 3 kg raskust, kuna üle selle võib käru ümber kukkuda ja sanga murdumise korral ei lähe garantii alla.


 IMG_3099 

Mountain Buggy ise võrdleb Cosmopolitani Cybex Priamiga. Kui Lux iste välja arvata ja võrrelda teda 2in1 istmega, siis tõepoolest täiesti võrreldav.
Kohe silmnähtavalt ja tundavalt parem on Cosmo vedrustus. Priam jääb ikka vedrustusega sinna kaugele kaugele selja taha. Aga Cosmo miinuseks on tema esirattad, mis küll on sama suured kui Priami omad, kuid nad teevad vahepeal häält. Siiski korvab minu jaoks vedrustus selle üle. Pakikorv on väga suur ja sinna mahtus palju asju ära. Võib-olla Cosmo pakiruum on nagu vähem närve söövam, kuna Priami omas ma kartsin väga, et see võrk seal ees puruks läheb, kui miski teravama äärega asi vastu peaks minema. Aga mahutavuselt on nad võrdväärsed. Lükkesanga reguleerimisele annan punkti Cosmole, kuna ise eelistan üles-alla reguleeritavat lükkesanga, teleskoobile. Jalatugi on Cosmol reguleeritav, Priamil ei ole. Cosmo tuleb istme pehmendusega, Priamil ei ole seda (küll Lux istmel on).
IMG_3120 


 IMG_3117


IMG_3118

See on minu esimene lohuga iste. Kui aus olla, siis põdesin täiega, et kuidas poiss mul seal lõunaune  teeb. Alguses harjumusest keeras end kõhuli ja koheselt keeras tagasi selili, et ilmselt mõistis, et sellest asja ei saa. Une pikkust lohuga iste ei häirinud. Mulle endale ausalt öeldes meeldib lohuga iste, täitsa asjata muretsesin. Laps istub seal mugavamalt ja kui näiteks istuvas asendis magama jääb, siis pikali asendisse käib terve iste ehk see ei sega magavat last. Mul poiss, kui polnud veel sügavas unes, tegi seljatoe languse peale kohe silmad lahti ja siis hakkas otsast peale see magama kõigutamine. 
Materjal on hästi mõnus ja kvaliteetne. Meeldib just see jäigem kaarvari, kui seda on Priamil. Küll aga kaarvari on lühem kui Priamil.
IMG_3121 


Kaarvarju sees on magnetiga piiluava. Istme kallet saab muuta päitses asuvast kangist ja kaldeid on kolm. Käru käib kokku, vajutades mõlematel külgedel asuvatele nuppudele. Asetada jalg pakikorvil olevale erm kuidas seda nimetadagi toele? ja käe pideme küljes on nupp, mis tuleb alla suruda, enda poole tõmmata väheke ja siis tagasi lükata. Igatahes sama süsteem mis Bugaboo Beel. Ehk alguses ei saa sa mitte midagi aru ja lõpuks on aah okei, see jõnks.

IMG_3111

IMG_3114

IMG_3123

IMG_3108

IMG_3110

IMG_3113

Nagu ka Priam, siis Cosmo on siiski linnakäru. Eks ikka suure tahtmise juures saab läbi lükata ta kust iganes aga normaalse inimese mugavuse piires on ta ikka linnakäru. Kui Tartus päev enne jõule lund tuli, siis proovisin ta lume peal ära. Selles suhtes edasi ta liikus aga vaevaliselt. Sulalumest ma läbi ei jõudnud teda lükata, aga sama situatsiooni ees oli ma Priamiga. Tallinnas käisin sõbrannal külas ja tal üks teelõik, mis vihmaga muutub ikka täitsa sopa ja muda auguks, siis sealt ta mudasest murust üle ei liikunud. Küll aga kruusatee peal liikus ta üpriski hästi.

Ikkagi kiidan seda vedrustust. Kindlasti mu esimene korraliku vedrustusega käru. Äärekividest läks probleemideta ja sujuvalt üle ning sõit oli ka täitsa vinks-vonks. Tallinna vanalinnas esirattad tegid häält, peale selle oli sõit sujuv. Last rõdul magama panna on täitsa rõõm. Kui Priamiga pidi edasi tagasi liigutama, siis see oma vedrustusega kõigutab lapse magama.


Kui millegi üle nuriseda, siis esirataste eemaldamine ei ole just kõige lihtsam. Rataste eemaldamise liigendi lähedal on üks väikene auguke, kust on näha metallist naga. See tuleb alla vajutada ja ratas tuleb eemaldada tõmmates. Üksinda ma sellega hakkama ei saanud. Isa mul surus minu juukseklambriga nupu alla ja ma tõmbasin ratta alt. Põhimõtteliselt Iphoni süsteem, et kanna juukseklambrit kaasas, kunagi ei tea, milleks seda vaja on. Aga ega sa keset jalutamist ei otsusta esiratast eemaldada, üldjuhul ikka pesemise või õlitamise eesmärgil tehakse seda ja mitte nii tihti.
Lisan ka siia VIDEO kärust, kuidas, mis kus mida teha. Istme ümber tõstmine on ka väga omamoodi süsteemiga, kui üldiselt on nupud, millele vajutad, siis siin käib see veidi teistsuguse süsteemiga.
Käru on päris hea ja jäin temaga rahule. Käru mahub nõuka aegsetesse liftide ja rõdude ustest sisse/välja. Raam ei ole kergesti kriimustuv. Suht iga päev sai teda autosse ja välja tõstetud, ning ei täheldanud ühtegi kriimu raamil. Vihma ja lund peab kaarvari väga hästi. Alla korvi võib sisse jääda väiksemaid asju, see ei sega käru kokkupanemist.
Käru on võimalik osta SIIT, see on siis tavaline Cosmo. Hinnaks on tal 559€. Komplektis on vaid istumisosa ja turvakaar. Juurde tuleb osta korvi katted, vihmakile, putukavõrk jne.
Geo print on SIIN. Selle hinna sees 999€ tuleb kaasa beebitarvete kott ja korvi katted. Korvi jalakate sobib ideaalselt istumisosale, et seal on erinevad trukid olemas.
IMG_3168

IMG_3184
IMG_3097

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar