30.1.18

Phil & Teds Smart

Postitus valminud koostöös Babyshopiga
Andmed:
 • kaal: 10,7 kg;
 • istme kogupikkus: 90cm;
 • reguleeritav jalatugi;
 • XXL kaarvari;
 • reguleeritav lükkesang;
 • rattad on kummist ja täidetud vahtkummiga;
 • kõigil neljal rattal vedrustus;
 • täislamav iste;
 • NSS;
 • 5 punkt turvarihmad;
 • käib kokku võileivaks;
 • kandevõime: 20kg;
 • pakikorvi kandevõime: 10kg;


Turvakaar on komplektis kaasas.

Värvivalik on tal päris vinge. Endale sümpatiseerib punane, aga mulle on punane alati meeldinud.
Kuna käru kaal jääb 10kg kanti, siis teda saab liigitada kergkäruks. Käru ise ei ole teab mis fenomenaalsus, kuid 349€ eest saab kõike, mida kergkärult soovida, eriti neil, kes soovivad käru igapäevaselt kasutada. Ühesõnaga hind ja kvaliteet on omavahel paigas.

Armadilloga võrdluse teen, kuid see tuleb eraldi postitusena. Kuid ütlen nii palju, et rattad on tal võrreldes Armadilloga väga head. Ratastel on päris hea vedrustus kergkäru kohta ning nad on küll veidi jäigemad, kuid selletõttu ka vaiksema sõiduga.

Pakikorvi kandevõime on 10kg, mis on 5kg rohkem, kui enamustel kärudel (mitte kergkärudel vaid kohe üle-üldse kärudel). Pakikorv iseenesest ei ole väga suur, kuid sinna annab tõsta kotte sisse, mida mina ise eelistan rohkem, kuna poest süüa ostes on jube tüütu neid toiduaineid ükshaaval laduda pakikorvi, kui ma saan koti täis laduda, sinna sisse tõsta ja sõlme peale teha, et veenduda, et miskit välja ei kukuks.

Rataste disain on ilus, ma väga fännan neid valgeid rante rehvidel. Palju efektsem. Esirattad on lihtsasti fikseeritavad ja rattaid on kerge eemaldada.

Jalatoe reguleerimine on omapärane. Ei olegi näinud ühtegi käru, kus jalatuge saaks sedasi reguleerida. Ma ei oska öelda, kas ta on parem või halvem, lihtsalt teistmoodi. Ehk siis on kang, mille tõstad endale sobivasse vahesse.  Kuna mul poiss on 95cm pikk (üle-eilse mõõtmisega), siis eelistan jalatuge all hoida, kuna tal komme jalad laiali lesida, nagu kuningas.


Iste on küllaltki lai, turvarihmad on samad nagu kõikidel Phil&Teds ja Mountain Buggy kärudel. Selle põhi pandla osa on laiem, kui muidu ja võib tekkida väiksemaid raskusi august läbi ajamisega.

Turvakaar käib külje peale, mis on mugav, kuid turvakaare eemaldamine (kas siis üldse või küljele) on veidi raske, kuna süsteem on jällegi omamoodi, kui muidu harjunud olen. Seal on üks väike kangi moodi asi, mida tuleb alla lükata ja siis turvakaar avaneb. Alguses pusisin kaua ja ei saanud aru, kuidas käib ja kas üldse käib.

Kaarvarju seesmine osa on sellisest kilejasest materjalist, mida kasutatakse näiteks ruloodel ja auto esiakendel lõunamaades, et nii tuba kui ka auto ei kuumeneks üle. Sama süsteem on ka näiteks Uppababy kärudel, seega Phil & Tedsi poolt väga hea idee, et laps ei kuumeneks üle soojas kliimas.

Kaarvari on kärul üüratu, nagu konkreetselt üüratu! Üks suurimaid mida näinud olen. Kaarvarjul on olemas piiluava ning võimalus avada tagumine osa, et õhk käiks kärust läbi. Sellel on ka teine funktsioon, millest kirjutan veidi allpool. 

Iste käib täislamavasse, mis teeb käru sobilikuks ka imikule.
Kärul on super kift võimalus teha iste kookoniks. Nimelt jalatoe tagumisel küljel on pisikene tasku, kus sees on peidus võrguga lisa osa, mis kinnitub turvakaare külge. Seejärel saab kaarvarju eemaldada ja ümber keerata, läheb samasse auku tagasi, vaid teist pidi. See tagumine ots tundub üleval olevat selletõttu, kuna raskust ei ole sees. Beebi sisse panna, siis ta raskusega vajub alla. Ma just ei hiilga asjade kokku panemise ja välja nuputamisega, et see on parim mis ma suutsin välja luua. Reklaami pildil näeb küll palju ilusamini sätitud.Käru käib kokku huvitavalt. Ma vist kasutangi selle käru kohta pidevalt sõnu, nagu ''huvitav'', ''omapärane'', ''teistmoodi''. Aga tõepoolest tal kõik funktsioonid ongi omamoodi. Pakikorvil asetsev kang, seda tuleb jalaga alla suruda ja jalga lükata vasakule, seejärel voldib käru end kokku. Käib võileivaks aga sisu väljapoole. 
Iste on reguleeritav nööriga, aga see nööri süsteem ei ole see algeline, vaid tal on olemas nupp, mis laseb sellel nööril vaikselt libiseda, ilma, et laps pauh selle istmega alla kukuks. Tavaliselt nööriga reguleeritav iste on lösakil, kuid Smartil on võimalik see iste täitsa istuvasse tõmmata.

Lükkesang on vahtkummist, mis mulle endale ei meeldi, kuid alati saab katta nahaga. Pidur asub lükkesanga küljes, selline punane kangike. Käsipidur mulle meeldib, ma annaks selle eest kohe lisa punkti. Väga kerge on pidur peale panna ja maha võtta. Lükkesang on reguleeritav, kuid saab ainult ühe nõksu üles poole reguleerida. 

Lükkesanga kõrgeim kõrgus on minu jaoks kõrge (olen 163cm pikk). Seega käru sobib ka pikale lükkajale.

Kõndides jalgu ei löö ära, sõidu omadustelt on ta rahuldav ehk lumistesse oludesse ta just parim valik ei ole. Väikese driftiga küll, kuid saab hakkama. 

Istub 95cm pikkune laps

Käru miinused on tegelikult käru plussid. 

Kaarvari ripub istme taga, samas kui ta seda ei teeks, oleks see voldituna lapse kaelas. Mis väiksema lapse puhul on ükskõik, suurema lapse puhul ta istuks nende voltide otsas.
Sõiduomadustelt on ta jäigema poolse liikumisega, samas kui ta liiguks kergemalt, siis rattad koliseksid.

Ma arvan, et kõik katted on eemaldatavad. Üks osa külgedega on raami vahel kinni ja mulle tundub, et kui kruvida mõlemalt poolt kaks kruvi lahti, peaks riide kätte saama.

Kärule on võimalik  osta lisaks turvahälli adapterid (SIIN). Ühildub Mountain Buggy, Phil&Teds, Maxi-Cosi ja Cybex turvahällidega. Lisaks on ka võimalik osta kookon (SIIN).

Kes ei soovi endale osta üüratult kallist käru, kuid siiski soovib, et vedrustus oleks rahuldav, imikule sobiv, samas ka pikemale lapsele, suur kaarvari ja reguleeritav jalatugi, siis sel kärul kõik need omadused olemas.


Oeh ja see punane toon! Täielik WOW efekt! Käru saab osta SIIT, samuti saab katsuma teda minna. Toonid on päris elus palju kirevamad, eriti roosa on kaboom. Instagramis on palju pilte kasutajatelt, kui panna otsingusse #philandtedssmart.
M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar