3.3.18

Minu lapsepõlve mälestus- ''reidipeded''

Lugesin Malluka postitust ''juutuuberitest'' ja hakkasin mõtlema, päris uskumatu, mis elu minu ajal käis. Internet eksisteeris aga siis oli A ja O rate.ee.

Usun, et päris paljud minu vanused mäletavad seda keskkonda. Olid erilised, olid moderaatorid, kellele kirjutasid, et ''hei, palun pane mind erilistesse, selle pildiga''. Noored, kes ei teagi, et selline keskkond eksisteeris, ei saagi aru, mis erilised. Ah, seal oli välja mõeldud ikka terve suur süsteem. Pandi hindeid üksteisele, raha eest sai saata 10ne (vist oli 10), nende hinnete põhjal tekkis keskmine hinne ja siis olid top 10 naised ja top 10 mehed, või oli sada, kes mäletab enam. 

See oli omaette ühiskond, kus tavalised reeglid ei kehtinud. Imitatsioon tänapäeva rikastest ja kuulsatest. Ma ei suuda uskuda, et mu ema lubas mind rändama ei tea kuhu. Mäletan kui ütlesin, et lähen sõbrannale Viljandisse külla. Pistis mulle 500 krooni kätte (mis oli 2003-2004 aastal üüratu summa) ja nii ma läksin rongi peale. Tavaliselt ma jalutasin tee äärde ja hääletasin sihtkohta, mitte selletõttu, et raha ei oleks, vaid siis oli ''lahe'' hääletada ja väga palju noori võeti peale. Praegu ma näeks mingi 13 aastast tee ääres, ma peaks pika loengu, et kuidas sa siis niimoodi üksinda siin hääletad. Ajad on muutunud palju.

Enamus reidikate elu toimus Viljandis. Ei teagi miks, aga nii oli. 

Üpris keeruline on kirja panna seda tervet süsteemi. Sinust sai populaarne inimene, kõik tahtsid su sõbrad olla ja sinu elust sai kõigi elu. Mida populaarsem sa olid, seda rohkem sul ''sõpru'' juurde tekkis. Minu edu (no ma mingi üli edukas ei olnud aga seal tähtsate hulgas ma olin lõpuks) algas sellega, et ma kohtasin oma esimest armastust ja tema oli jube populaarne inimene Reidis. Paljud tol ajal kohtusidki läbi interneti, minu esimene kohtumine oli näost-näkku ja mul polnud õrna aimugi kes ta oli (kuigi Reidis ma teadsin aga tol ajal olid pildid julmalt ära töödeldud). 

Igatahes, kui meist paar sai, siis pandi ju ''hõivatud'' Reidis ja kellega olid hõivatud, selle nimi oli näha sinu profiilil . Ja nii mind kisti maailma, millest ma ei teadnud mitte midagi. 

Ma vist kunagi ei unusta pidu Nõmme endises litsimajas (90ndatel oli ja pandi kinni ning peale seda renditi maja välja pidudeks).   Kari alaealisi pani seal pidu ja käisid saunas. Praegu tagasi mõeldes, ajab ikka muigele.

Tol ajal oli ülimalt tähtis kuuluda sellesse koorekihti ning iga mingi aja tagant toimusid ka kokkusaamised, kus tehti pilte. Kui sind ei kutsutud, sind olemas ei olnud.
Kus mina olen? Esimesel pildil hoian suurt pandat käes. Ha-ha, mis kuradi naljakas olevus ma ikka olin, teisel pildil olen see malakas keskel musta peaga ja roosa pluusiga. Tol ajal kõik kutid olid jumala kuumad, praegu vaatan, et mis lõngade paraad ikka oli. Ah, nägu läheb kohe naerule, mis elu siis oli.

Üldse leidsin endast naljakaid pilte, näiteks ma tegelesin rulatamisega. Tõsiselt, rulatamisega? Praegu ma vist kardaks oma luud ära murda, ilmselt kukus pea ka katki.


Mind pani mõtlema, et kuigi elu oli juba internetis, siis inimesed tegid kokkusaamisi. See oli ühiskond, kus grupp inimesi sai kokku ja tekkisid sõbrad, kes siiani suhtlevad omavahel. Ma suhtlen siiani mitme inimesega, kuigi meie teed on vahepeal lahku läinud, siis ühendust ikka oleme hoidnud.

Ah, olid ajad!

M.A

2 kommentaari:

 1. Evelin :)14.3.18

  Jummeljummel, kui huvitav on sattuda kusagilt võõrasse blogisse uudistama ja leida pildilt ka iseennast :D (ülemisel siis) Tead mul on ülekõige kahju sellest et mulle ei meenu enamuste nimed, tegelikult sai tol ajal kui olid tatikas väga paljudega suheldud ... Kui paljudega sa siiani kontakti oled hoidnud ja kelle käekäikudest praegu midagi tead ? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hahaha :D vaat kui tore. Ma suhtlen Ketsuga, Kätuga, Olgaga ja Elinaga hoiame kontakti aeg-ajalt. Teistest ma ei tea kohe mitte midago, isegi päris nimesid ei tea, et neid üles otsida 😅

   Kustuta