10.5.18

Mountain Buggy Mini

Postitus valminud koostöös Babyshopiga

Mamas and Papas Armadillo Flip oli hea kergkäru, olin temaga üsna rahul, kuid siiski häiris mind käru kaal. Paljude jaoks on 9 kg hea kergkäru kaal, samas on neid, kelle jaoks jääb siiski liiga raskeks. See oli ka põhjuseks, miks otsustasin ta müüki panna.

Kuna mul on nõrk koht kollase tooni vastu ja tükk aega jooksis mõtteis Mini hankida,  sai asi teoks tehtud.

Andmed:

 • Kaal: 7,6kg;
 • Kandevõime: 20kg;
 • Istme kogupikkus ( kuni jalatoeni): 86cm;
 • Seljatoe kõrgus: 50cm;
 • Rattad: 10 tollised aerotech rattad;
 • Käru laius: 58cm;
 • Lükkesang: 59cm/106cm;
 • pakikorvi kandevõime: 5kg;
 • Jalgpidur;
 • täislamav iste;
 • Täisistuv iste.

Lisaks saab osta: putukavõrgu,  turvahälli adapterid, vihmakile, istmepehmenduse, turvakaare, snack tray, pudelihoidja, carrycot plus, transpordikoti.

Ehk käruga EI tule kaasa turvakaart, istmepehmendust ja pudelihoidjat, nagu Mountain Buggy Swiftiga.Istmepehmenduse kohapealt mul oli kollane Bugaboo oma, et silmale ilus, küll lõunamaa reisil kasutasin 36 kraadises kuumuses lambavilla istmepehmendust. Mountain Buggyl endal on ka originaal lambavilla istmepehmendus, mis ilmselt sobib palju paremini, kui minu oma. Et rihmade kohad ei tahtnud väga sobida. 

Istmepehmendustest sobivad pigem lühemapoolsed. Arvestades, et seljatugi on 50cm ja istumisosa 27cm, siis istmepehmendus ei tohiks ületada antud pikkust. Täitsa ideaalselt sobivad muidugi originaal istmepehmendused, mis on kasutatavad mõlemat pidi ja on käruga samas toonis. Ka Bugaboo istmepehmendused sobivad ilusasti pikkuselt.

Usun, et paljude jaoks tundub iste jube lühikesena, et ei saa aru kuidas saaks suurem laps seal sees magada? 

Olen ka varasemalt öelnud, et üle kahe aastane laps ei vaja fenomenaalseid mugavusi ja neil on päris suva, kui aus olla. Neil tõesti on!

Pildil magab ca. 98-100cm vahepealne laps. Mahtus ilusasti  istmesse magama ja magas nagu laip. Kaarvari täis pikkuses tõepoolest ei kaitse nägu päikese eest, kui päike madalal on. Enamjaolt lõunamaal on päikene väga kõrgel ja seda probleemi ei ole. Et pimendada ja kaitsta päikese eest, on MB väga kift lukuga kaarvarju külge käiv putukavõrgu süsteem. 

Olen kuulnud ka muret, et kaarvarju sees ei ole õhutusavasid, siis mina olen lahendanud selle probleemi nii, et kaarvari käib trukkidega istmekatte küljest lahti, sedasi saad reguleerida kaarvarju sinna kuhu tahad või siis jätta õhutusavana see lahti.Käru käib kokku ülimalt lihtsalt, ikka sama moodi nagu Swift, Terrain ja Urban Jungle. Istme all on pulk, millel nupp, kuhu vajutad ja keerad nin käru automaatselt voldib end kokku ja lukustub.

Pakikorvi üle võiks veidi nuriseda, et võrreldes Armadilloga, on ta üpris pisikene, kuid sellise väikese käru kohta ikka täitsa normaalne. Tuleb arvestada, et käru kaalub 7,6kg, et sinna lisades igast vidinaid juurde ja ongi ta Swifti kaalus lõpuks.

Kärul on viispunkt turvarihmad, kõik käivad erinevasse auku. Kaarvarjus on magnetiga piiluava.

Sõidumugavusest rääkides, siis käru liigub oma väiksuse ja kerguse kohta üllatavalt hästi. Tema rataste miinuseks on, et korjab kive külge, mistõttu temaga kruusateele ja killustikule ei soovitaks minna. Küll aga on võimalik osta Minile juurde Swifti õhkkummid, mida ma ise tegin, kuna liikumist on palju erinevatel maastikel ja vajadusel saan vahetada rattaid. Sama põhimõtet kasutasin ka Armadillo Flipiga.

Reisi ja autokäruks on ta täiesti ideaalne. Õhkkummid lisaks, on ta ka hea jalutuskäru ( pigem linnas). 

Ise olen temaga väga rahul ja sai ka Dubais reisil käidud. Mulle meeldib, et käru on kerge ja teda on lihtne kokku panna. Soojakottidest sobib Minisse Easygrow Lite ja Lite+, Voksi Colibri, Voksi Sky Light. Mamas and Papas All seasons. Pildil on Easygrow Lite+.

Vihmakilest nii palju, et ikka originaal, muu võib välja näha väga kentsakas. 

Putukavõrgu saab osta universaalse, lihtsalt originaal putukavõrk on asjalik, kuna on pimendav ja käib lukuga kaarvarju külge, ehk vajadusel saab ta kaarvarju peale tõsta. 
Mountain Buggy Mini õhkkummidega. Käru saab osta Babyshopist Tartust ja Stroller24 Tallinnast, mõlemas kohas on kärud olemas ja võimalik neid katsuda ning õues teha väike ring. M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar