2.6.18

Corneliuse plank

Lugesin üht raamatut, kus oli huvitav mõte. Lugesin mitmeid kordi ja jäin mõttesse, mida ma ise teeks.

Ma tean, see võib kõlada mega Titanicu teemana kuid siiski mõte on huvitav. Nimelt, toimub laevahukk ja vaba on vaid üks plank, kuhu peale mahub üks inimene, teine inimene uppub. Tuleb teha valik, kes jääb elama, kes sureb. Corneliuse plank.

Küsisin seda oma mehe käest, et kui meie oleksime kahekesi seal, kas sa võtaksid plangu endale või annaksid mulle?

Ta muidugi hakkas seal lolle küsimusi küsima, et kas vesi soe või külm, kas haisid on või ei ole jne. Nagu mees, see polnud teemaks, vaid teemaks on KUMB meist jääb elama.

Tema ütles selle peale, et kuna sa oled Aroni ema ja ta vajab oma ema rohkem kui isa, siis annaksin selle sulle. Kuid kui meil ei oleks Aronit, ma võtaks plangu endale.

Mõni võib sellest olla solvunud, kuid ma sain aru tema mõttest. Kui sa saad inimesega lapse, siis terve Universum nihkub ja sellest inimesest saab osake sinust,  terveks eluks. Kas tõeline armastus siinkohal loeb? On see väärt sinu elu? Ma ei tea, ilmselt ellujäämis instinkt on armastusest suurem. 

Kui mees sama minult küsis, siis ma ei osanud kohe talle midagi vastata. Siiani mõtlen mida ma teeks. Ilmselt mõlemal juhul päästaks oma elu, see oleks loogiline.. instinktiivne. Kuid erandeid on, kangelased tavalised ilmuvad kõige ekstreemsemates olukordades.

Iseasi kas on kangelaslik päästa kellegi elu, keda südamest armastad, et ta saaks luua uue elu kellegi teisega? See tegu on isetu, kuid paljud meist on isetud? See küsimus piinab mind tihti.

Mees vaatas mulle otsa ja ütles, et sa isekas mõrd ( naljaga muidugi). Jah, aga kui ma tunnistan, et olengi isekas, kas sellest on midagi halba? Kas on halb, et tahan elada? Surnuna oleksin surnud, ilmselt kangelane, kuid surnud kangelane siiski.

Küsige oma meestelt ja naistelt sama küsimus. Ärge mõiste hukka nende vastuseid, sest arvestage, et joonel on ka nende elu.. 

Ühes asjas olen ma 101% kindel, erinevalt looma maailmast, olen valmis ennast ohverdama, et mu laps elaks, kui valik oleks kas mina või minu laps. Siinkohal pole absoluutselt mitte mingisugust küsimust. Ma olen valmis tegema kõike oma lapse nimel.

Veri siiski on paksem kui vesi..

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar