20.6.18

Miks vanemad vihkavad suvevaheaega

´´Lapsed on  elu õied. Seo nad punti ja saada maale vanavanemate juurde.´´- või kuidagi ta nii läks..

Täpselt nii tunnen minagi. Nädal aega ilma lasteaiata ja juba mul peas keeb sibula supp. Need, kes on läbi elanud suve kahe aastasega, loevad ja noogutavad kaasa. Need kellel on asi ees, mõtlevad, et mu lapsel on vaja professionaalset abi.

Eestisse jõudes, samal päeval suutis mu laps astuda õues koera sita sisse. Kui siin lugejate hulgas on Peetri inimesi, siis see laps kes karjub päevas nii 150 korda on minu oma. Ma vabandaks aga kuna see pole minu süü, siis ei vabanda. Igal juhul karjus nii, et ilmselt lennujaama oli kuulda, et tal sitt varba vahel. Veits jooksis mööda aeda ringi ja siis tuli mõttele, et miks mitte seda sitta oma näppudega sealt minema tõmmata. See ilmselgelt ei olnud parim idee, kuna kogu see jama oli tal näppude küljes.

Üsna tavapärane on nina nokkimine ja ´´mamma võta´´ , ninakollide pakkumine näpu otsas minule. 

Kuna kahe aastastele meeldib jäljendada kõiki, seal hulgas ka koera, kes meil parasjagu siin on, siis poiss arvas, et on päris hea idee pissida nagu koer. Seega astus tema õue, seisis ilusasti sirgelt ja pissis, samal ajal raputas end küljelt küljele. Kirjutasin Facebookis maamade vestlusesse, et mis toimub, laps vapse peast ära küpsenud. Siis sain teada, et üks neist käis koolitusel ja seal koolitaja ütles, et oli tal koolitusele tulnud ema, kelle laps käis põõsa all sittumas. Tuli välja, et neil on kodus koer ja laps arvas, et see ongi suht normaalne, sest koer ju käib ja teeb.


Siin pildil mul poiss sitsib ilusasti koos koeraga.


Magama minek- oh seda rõõmu. Ausalt palju õnne nendele vanematele, kes teevad kalli kalli ja musi musi oma lapsele ning too keerab end magama. Pfft! Minu oma läheb ööunne 23.30. Sellele eelneb kusagil 30-45 minuti pikkune täielik tuumasõda, kus ta peedistab ajusid voodis ringi hüpates. Selles suhtes ma olen õnnelik, et ta hüppab seal ringi ja paar korda ehk hüppab peaga vastu seina või voodist alla aga see on igal juhul parem kui aasta tagasi hüsteerilise röökimise saatel. Nagu iga õhtu oli vaimude väljaajamine.

Hommikul kell 8 on äratus ning kõik algab taas. Nüüd tulevad raamatutargad emad seletama, et oi nii väike laps peaks ikka 12 tundi magama. Nagu pole minu süü, et ma Einsteini sünnitasin ja ta magada ei soovi. Ma ei teagi, kas lasteaia ajal see parem oli, veidikene. Läks siis magama 22-22.30 vahepeal.

Nii pea, kui ta hakkab asjast aru saama, lükkan ta orjatööle, sest ega elu tasuta ei ole:

Paragrahv 114. Vanemate abistamise kohustus

Kuni laps elab koos oma vanematega ja need teda kasvatavad või ülal peavad, on ta kohustatud oma võimetele ja võimalustele vastaval viisil vanemaid koduses majapidamises abistama.


M.A
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar