7.6.18

Võltsitud Manduca kandekott!

Lisan siia muutmata kujul loo kandekotist, mis müüdi originaali pähe. Väga raske on tuvastada, kas kott on originaal või mitte. Kindlasti ostmisel laske teha pilte siltidest ja võrrelge originaaliga. Kõige lihtsam on muidugi osta uus kott, kuid järelturult kõige turvalisem on seda teha ''Lapsekandmine'' Facebooki grupis. Kui hind on liiga hea, et olla tõsi, siis ilmselt see nii ka on. Kõige lihtsam on leida vuhvlit sellega, et koti küljes olev ohutussilt on hoopis teist moodi ning logo erineb originaalist.

Miks vuhvlit ei tohiks osta? 

1. Puudulik kvaliteet. Ei ole testitud, ei ole EU nõuetele vastav ning selletõttu võib see ohustada sinu lapse elu, nagu allolevas loos kirjas on.
2. Materjalide päritolu ei ole teada ehk riiet on värvitud millega? Kõik tuleb Hiinast- jah, aga tehased on kontrollitud suurfirmadel, järgitehtud tehakse ju kusagil kes teab kus, millest ja värvitakse, kes teab millega. Ühesõnaga laps lutsutab riiet, mis võib olla kemikaale täis.

Käisin täna sõbrannal külas tema uut beebit vaatamas. Rõõmustasin oma Tula FTG üle ja tema omakorda kurvastas, et tal Manduca, aga see täielik jama, et tema ei saa seda kuidagi paika ja last kenasti sisse. Mõtlesin, et äkki kaks imetavat aju annavad kokku ühe funktsioneeriva ning saame kahekesti koos ikka timmitud selle. Eriti kuna ma ühe teise sõbranna käest (ja üldiselt mujalt ka) olen Manduca kohta vaid kiidusõnu kuulnud. Asusin timmima ja ei saanud sellest beebisisust väga aru ning trukid oli nii nõrgad, et ei mõistnud mina, kuidas see last kinni saaks hoida. Kohe, kui vähegi survet osutasin beebisisule, lendasid trukid lahti. Lisaks kurtis sõbranna veel, et tal pihavöö ka lambist lahti lennanud. Pani imestama. Helistasin teisele sõbrannale, kes Manducat kahe lapsega kasutanud, et ta meid nõustaks. Saime selgeks, kuidas peaks kinnitama ning panime tita kotti ja läksime peegli ette rihmasid timmima. Tõmbasin sõbrannal seljatagust rihma koomale, kui järsku pannal laksti puruks lendas. Ehmatasin ise ära, et kurat, nüüd lõhkusin sõbrannal koti ära. Sõbranna kirus aga uuesti, et näed, kinnitus, et Manduca on jama! Siis aga hakkasin mõtlema, et mis mõttes see pannal katki läks, et nii tugev ma ka ju pole, et see nüüd küll väga okei ei ole. Sõbranna ise arvas, et see nii vana kott. Vaatasime pihavöölt, et väljalase on 02/2013, et no 5 aastat vana kott küll nii vana pole, et niimoodi lagunema peaks. Saatsin meid nõustanud sõbrannale ka pildi, et no tore kott küll, et trukid ei pea ja nüüd pannal lendas ka laiali. Jõudsin just öelda, et kurat, äkki on mingi vuhvel, kui see sõbranna, kellel endal Manduca originaal on, kirjutas vastu, et kas me ikka kindlad, et see mingi replica pole. Hakkasime siis võrdlema... It looks like Manduca, it works like Manduca, but it sure isn't Manduca!!!! Õigel kotil on pannalde sees kirjad, trukkidel kirjad - võltsitud kandekotil pole midagi. Lisaks on logo teistsugune ning ka hoiatus- ja hooldussildid hoopis teised. Lisaks leidsime guugeldades postituse samade kirjeldustega koti kohta, kus seda vuhvlit on originaaliga võrreldud:Seerianumber selles postituses välja toodud vuhvlil ja mu sõbranna kotil on samad.
Mu sõbranna vajus ikka näost täitsa ära, sest ta oli selle koti ostnud juba üle 2 a tagasi järelturult 65€ eest ning kandis oma esimest last seal (kuigi ei saanud ta seda ka temaga korralikult toimima nii, et mõlemal mugav oleks) ning tundis nüüd end hirmsasti süüdi, et see ohtlikuks osutus. Tema süü polnud see kindlasti, sest ostis ta selle heas usus. Sel hetkel olin ma juba õnnelik, et see kott mu käte vahel ära lagunes, mitte mujal. Ega me ei saa kunagi teada, kas müüdi see talle pahatahtlikult originaali pähe või polnud ka eelmine omanik teadlik, et see vuhvel on.
Mis on aga loo moraal. Need vuhvlid EI OLE OHUTUD! Pihavöö lendab lahti lambist. No mida?! Pandlad purunevad. No mida?! Oleks need kaks asja korraga juhtunud, kui ta lapsega väljas, siis oleks tema ühekuune beebi nägupidi asfaldis võib-olla. Ilmselgelt koledasti öeldud, aga nii on ju. Kui keegi tuleb mu juurde jutuga, et aga kõigil ei ole ju raha, et uut osta ja blablabla... Ei pea uut ostma, saab kasutatult ka korralikke. Aga kui sa, kurat, ostad vuhvli ja müüd selle originaali pähe maha, siis no kurat küll - sa reaalselt seadsid oma lapse ohtu ja nüüd ka kellegi teise lapse!
Long story short, ostke oma LV ja MK kotte sealt Türgist, kui tahate, aga lapsekandmisvahendid peavad olema kontrollitud ja ohutud!
Panen pildimaterjali ka juurde.
Mitte ainult ei tehta järele Manducat vaid Eestis on ka liikunud võltsitud Ergobaby kandekotte (LOE SIIT). Selline tegu on seadusega karistatav:


''Maksu- ja tolliamet saab intellektuaalse omandi rikkumise kahtlusega kaupa kinni pidada vaid juhul, kui tooted imporditakse Eestisse ja on mõeldud Euroopa Liidu siseturule.
Kui tooted on juba vabas ringluses, näiteks toodetud Euroopa Liidus või tollitud maale mõnes teises liikmesriigis, siis MTA enam sekkuda ei saa. Sellisel juhul tuleks pöörduda kaubamärgi patendivolinike (esindajate) poole, kes saavad teha avalduse politsei- ja piirivalveametile.''
M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar