27.7.18

Joolz HubMa tean mis te mõtlete- mida kökatsit, nii väikesed rattad. Siin Eestis, kus talvel möllab Siberi lumi, pole temaga midagi teha (sarkasm).

See käru on täiesti linnakas ehk sobib ideaalselt linnainimesele, kes elab liftita kortermajas, kortermajas, kus on lift väga kitsas või korter pisikene. Kuna linnas on alati teeolud head võrreldes maakohtadega, siis võiksin öelda, et ta võib olla täiesti aastaringi käru. Ma ütlen seda selletõttu, et inimesi on erinevaid, soove on erinevaid ja eelistused varieeruvad näiteks täpselt samas majas elavate emade vahel seinast seina.

Andmed:
 • Kaal: 11,5kg;
 • Pakikorv: 5kg;
 • Kandevõime: 20kg;
 • Rataste laius: 53cm;
 • Istme kogupikkus: 96cm (täislamavas 92cm);
 • Seljatoe kõrgus: 52cm;
 • Lükkensanga kõrgus: 96,5/106 cm;
 • Kokkupandult: 66x33x53cm;
 • Teleskoop lükkesang;
 • SPF50;
 • XXL kaarvari;
 • Täislamav iste;
 • NSS/SSS.
Käruga kaasa tuleb vaid turvakaar. Kõik muud lisad tuleb osta lisaks. Beebiga saab kasutada kookonit või beebikorvi. Samuti saab juurde osta turvahälli adapterid, kuhu ilmselt sobivad siis kõik tuntud firmad. Käru sobib ideaalselt turvahälli ratasteks.

Enne kui Joolzi endale tellisin, siis põdesin hirmsalt, et ta nagu Bugaboo. Mul kuidagi Bugabooga suhted hirmsalt halvad ja omavahel meil klappi pole tulnud. Bugaboo Bee3 oli mul täielik katastroof ja kuna Joolz on hollandlaste toode, siis mäletan, et uurisin end vigaseks. Lõpuks ikka ei suutnud ja tellisin ära.

Kätte sain, siis naersin, et wow nagu nukukäru. Siis läksin õue ja sõitsin temaga ümber maja ja mõtlesin oppaa. Tõsiselt selle käru vedrustus jätab ikka paljud teised raskemad kärud varju. Priami vedrustusest on ta palju parem näiteks. See käru üldse üllatas mind positiivselt päris paljude asjadega.

Minu 98cm pikk laps mahtus kärusse ilusasti ära. Magama pannes, siiski jätsin jalatoe rohkem alla, kuna üleval olles olid tal jalad krõnksus. Ta ise eelistas just kägaras magamist ja tõmbas jalgadega nagu pärdik selle jalatoe ülesse.Kaarvari on üüratu. Ta on kinni trukiga ja teine osa on kinni lukuga. Kaarvarju materjal on sarnane Bugaboo omale, sarnaneb rohkem riidele. Olen tähele pannud, et uus moesuund on hakanud kaarvarjudel tulema, et rohkem riide sarnaseks läheb ta. Kusagil enne 2015 oli kile põhiline, siis tulid sellised kummisemad ja liikusid edasi melange stiilis materjalile ja nüüd hakkab minema uude suunda vaikselt.
Käru käib kokku ülimalt lihtsalt. Käib kokku nii NSS kui ka SSS. Viimasega käib kokku kompaktsemaks.


Kärul on väga ilusaid detaile. Näiteks minu lemmik pruunist nahast lükkesang ja turvakaar. Omg! Ma vahest lihtsalt niisama seisan esikus ja silitan seda lükkesanga.Iste on korralikult pikk 96cm, kui jalatugi üles panna, siis kaob paar sentimeetrit ära. Väiksemale lapsele ei tee see midagi, minu poisiga on keerulisem, kuna ta on 98cm pikk ja iga sentimeeter on vajalik. Samas kui see iste oleks veelgi pikk, oleks ta proportsioonist väljas.

Istme juures häirib mind rihmade süsteem. See on magnetiga! Mis iseenesest kõlab hea ideena, kuid praktikas on ikka korralikku jebimist sellega, eriti kui su laps on nagu angerjas kuival maal. 

Lükkesang on teleskoop, teda reguleerida saab väikestest metall nagadest tõmmates. Päris paljudel teleskoop lükkesangadel on logisemise probleem, siis saan öelda, et Hubi lükkesang ei logise.
Pakikorv on keskmise suurusega. See metallist pulk seal all, poolitab pakikorvi ära. Ütleme nii, et kõige hullem ei ole. Meeldib, et pakikorvi tagumine osa on vedruga, ehk see mahutavuse probleem on tehtud kergemini ligipääsetavamaks sellega, et surud selle tagumise osa alla ja saad asju lisada pakikorvi. Väga nutikas lahendus!

Otsi mis sa tahad, ei leia mina, millest need rattad tehtud on. See oleks nagu riigisaladus. Igal juhul rattad on ülimalt head sellises kaalus 4 rattaga käru kohta. Nad ei tee häält, killustik ei tee täkkeid külge ja on väga hea vedrustsega. Peale rataste vedrustuse on omakorda lisa vedrustus istumisosa küljes. Näiteks, kui sa liigutad lükkesanga siis istumisosa liigub omasoodu. 
Mis mulle käru juures meeldib veel on see, et teda on väga kerge kokku panna. Käisin lapsega Riias ja oli vaja sõita taksoga. Kui kiirelt ja mugavalt ma selle käru kokku sain ning kui kompaktne ta on! Kärul on olemas ka õlarihm, mis oli absoluutselt suureks abiks Riias, kus meie korter oli liftita vanalinna kortermajas, kus ma pidin kogu tavaari viiendale korrusele vedama. Käru kaal on 11,5, kuid ta tundub olevat palju kergem.

Vihmakile ma ostsin Cybex Baliose oma, sest mitte mingil juhul ma ei tahtnud, et see ilus käru nagu kondoom välja näeks. Baliose vihmakile sobib väga hästi peale. Tuulega on see probleem, et tagant ei ole millegagi kinni tõmmata, et sinna peaks leiutama mingi kinnituse, muidu tõuseb lendu. Peaks ilmselt ka Bugaboo vihmakiled sobima, kuid originaal- oo ei.

Originaal Joolzi vihmakile


Cybex Balios vihmakile

Kui välja tuua mõni miinus, siis nagu eelnevalt mainisin, magnetiga turvarihmad, et väga energeetilise lapsega on pusimist. 

Teiseks, kuna minu laps on äärmiselt pikk, 98cm, siis ta jalad tihtipeale viskab üle parda ja need kukuvad tal esirataste osa peale (see must plastik), see osa lukustab esirattad. Seega tihti on meil jalutamine nii, et ma vajutan iga paarisaja meetri järel esirattaid lahti. Ilmselt praegu ta teeb seda mulle juba meelega.

Kolmandaks, pakikorvi suurus on minu jaoks niivõrd tähtis, kuna käin 99% ajast jala, siis mul on tähtis, et pakikorv kannataks 10kg  (neid kärusid on ülimalt vähe) ja, et mahutavus oleks suurepärane.  

Neljandaks, NSS asendis iste, kui seda reguleerida, siis kaarvarju küljes olev lukk käib vastu raami ja kriimustab seda.

Pikkadele inimestele, et lükkesang on piisavalt eemal, et jalgu ära lüüa on ülimalt raske. Vaid siis, kui lükkesang on kõige madalama astme peal, tõepoolest käis vastu. Ise panen kusagile poole pikkuse peale. Mees mul on 181 ja ta kasutab sama kõrgust. 

Lisan ka pildi, kus Joolz Hub on kõrvuti Nuna Demi Growga.
Käru Eestis ei müüda ja ilmselt nad ei soovigi Eesti turule siseneda. Hetkel minu teada omab Joolz Hubi Eestis vaid kaks inimest, mina olen teine.
Käru ostsin babycare.nl lehelt.

M.A

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar