23.7.18

Kärumaailma moesuunad

Mõtlesin kirjutada hetke kärumaailma moesuundadest. Jep, kärumaailmas esineb ka moesuunda!

1. CAMO/KHAKI/OLIVE

Me kõik teame, et hetkel lööb laineid camo stiilis riided. Selletõttu polnud  minu jaoks üllatus, kui mood kandus üle kärumaailma. Isegi Tula on teinud camo stiilis kandekoti. Kuigi Bugaboo oli oma ajast ees, siis hetkel need Cam3 on eriti soovitud, kuna neid juurde ei tehta, siis on neid päris keeruline leida isegi kasutatuna, uuena vist ei olegi. 

Kes on öko inimene ja soovib maailma päästa, siis Greentomil on ilus kombo olemas (PS: käru ja materjalid on tehtud 100% plastikpudelitest). Bumblerideil on ilusas khaki toonis käru ja Emmaljungal olive toonis katted.

Zoe XLC


Bugaboo Cam3


Greentom Classic

Bumbleride Indie

2. MELANGE

Melange stiilis katted on hetkel ülimalt levinud ja ilmselt neid on näha nüüdseks päris palju. Ma proovisin välja selgitada, kes tõmbas selle moe käima aga kahjuks ei suutnud midagi leida. Kas oli see Stokke või Bugaboo või hoopiski mingi kolmas kärufirma. Aga just nende mainitud kärufirmadel mulle melange silma jäi.

Melange tähendab tõlkes segu (mixture), melange toone on erinevaid, hallist kuni roosani välja.

Venice Child Kangaroo kõikide kärude materjalid on melange, toonid vaid erinevad. Bugaboodel ja Stokkedel on kahte tooni melange ( hall ja sinine) ning Uppababyl roheline melange toon, mis mulle isiklikult väga meeldib.

Bugaboo Fox

Stokke Trailz Nordic Blue

Uppababy Vista

Venice Child Kangaroo

3. KOOSTÖÖ

Kõige suurem koostöö tegija on kindlasti Cybex. Cybexi Insta lehte vaadates, siis kõik on koostöö ja pildil on ülimalt moekad inimesed Cybex kärudega. Rohkem tagasihoidlikumalt teevad koostööd Silver Cross ja Icandy. Väga omapäraseid ja erilisi koostöid teeb Bugaboo.

Cybex Priam Cherubs by
Jeremy Scott


Silver Cross Surf Aston Martin

Icandy Peach Land Rover

Bugaboo Buffalo Diesel

4. MUST

Must on selline toon, mis on ajatu ja moest välja ei lähe iialgi. Must on olnud sadu aastaid rikkuse sümbol, ehk kui tahad rikas välja paista, osta üleni must käru. Ha-ha.

 Tänapäeval on mustast saanud hoopiski muu tähendus, kuid algselt oli ta siiski rikaste privileeg, nüüdseks on saanud privileegist matuste toon (ei mõista seda musta matuse fenomeni aga okei). 

Toon välja mõned kärufirmad, kes pakuvad seda n.ö ''all black'' võimalust. Neid on palju, nagu Joolz, Nuna, Mountain Buggy jne. Musta käru puhul siis eelistatakse matti raami ja nüüd on veel moodi tulnud toon nimega onyx. Ma ei oskagi seletada, mis tooni must ta on, kuna ta minu jaoks tundub.. must.

Thule Urban Glide2

Joolz Hub

Mountain Buggy Mini

Nuna Demi Grow

5. STIILIKAS

Eestis on ehk näha selliseid stiilikaid kõige rohkem. Ma ise olen ka suur fänn selliste stiilikärude järgi. Minu arust on väga lahedad ja ei ole liialt üle pakutud (see muidugi on arvamus,  mitte fakt). Ülepakutud on mõne jaoks needsamad kärud, teiste jaoks jällegi liiga igavad. Maitse asi ja selle üle saab surmani vaielda. Cybex ja Bugaboo on kindlasti tipus stiilsete disainide loomises.

Mountain Buggy Urban Jungle Nautical
  
Cybex Mios Birds of Paradise


Bugaboo Bee3 Van Gogh


Kärumood varieerub riigiti palju. Skandinaavias eelistatakse puhtaid toone, ehk kas musta või mõnda tagasihoidlikumat melange tooni.

Ida-Euroopa on kirju. Poola tänavatel liikudes oleks nagu vikerkaarde ära eksinud. 

Eestis eelistatakse samuti värve, kuid eelkõige lähevad just koostöö kärud ja mõni stiilikas peale.

Lääne-Euroopas eelistatakse klassikalisemat käru, mis on kas mitmendalt ringilt tulnud, täitsa tundmatu firma või käsitööna lastud teha (Saksamaal näiteks see alternatiivsete vanemate suur eelistus).

Ameerikas on käru pigem poes käimiseks ja Disneylandis hakkama saamiseks. Eelistatakse mugavat käru, välimus ei ole nii oluline.

Inglismaal on hästi populaarne käsitöö. Lastakse käsitööna teha huvitavad katted kärudele. 

Kui ma mõtlen, mis mulle väga meeldib, siis kindlasti Bugaboo Diesel kollektsioon. Ülimalt vau! Cybex Birds of Paradise on minu väike unistus, samas Priami ma uuesti tagasi ei ostaks.

Muidugi ei pea moodi järgima, kuid alati on ju huvitav teada, mis hetkel ´´hip´´ on.


M.AKommentaare ei ole:

Postita kommentaar