Otse põhisisu juurde

George riided on täis p*sk

Mõtlesin, et kuna mul poiss lasteaias retsib riideid, siis ostan talle George-ist hulgi riideid, et tuleb odavam. Kui täiesti aus olla, siis ei ole sealt odavam osta, kui Lindexist, kust on 3=2 hinnaga.

Kuna ma polnud kunagi sealt tellinud ja mitmed emad kiitsid, et oo head riided. Ütlen ära, et ma 100% puuvilla kasutaja oma lapsel olnud. Ma vaatan silte ja teen kindlaks, et toode on puuvill. Aga George-iga ma üpris pimesi ostsin.

Kui ma need asjad kätte sain, siis mõtlesin, et okei näevad ilusad välja. Proovisin poisile pükse jalga ja need olid nii 10cm liiga laiad. Soovitati mul ära pesta, et tõmbavad kokku. Pesin ettenähtud kraadidega, öko vahendiga ja kui pesumasina lahti tegin, pidin šoki saama. Mingi faking hunnik putsusid igal pool. Täielik õudusunenägu! Raputasin õues seda saasta tuule käes üle poole tunni.

Lõpuks kui ära kuivasid, siis püksid ikka 10cm liiga laiad aga nüüd mul nina augud neid putsusid täis. Kogu kodu lendleb mingi putsuhunnikus. Ma pole pedant, et kodu peab läikima aga see tekitas täieliku paanikahoo mulle, sest mu nina sügeles sellest jamast nii hullult ja aevastasin nagu keegi oleks mulle tšilli ninna toppinud ja ainuke allergia mis mul on, on villa vastu. 


Inglismaal elades avastasin, et puuvillal ja puuvillal on suur vahe sees. Mäletan kui ostsin endale mingisest asda vms poest voodilinad. 100% puuvill my ass, ma pole elu sees midagi nii hirmsat oma keha vastas tundnud. Seega isegi, kui sildil kirjas 100% puuvill, siis tekib küsimus, mismoodi seda ´´puuvilla´´ töödeldud on.

Käsi südamel, mu lapsel on olnu igasugu riideid aga George riided ületavad ka isegi Primarki sita kvaliteedi, mis muutub topiliseks peale pesu aga vähemalt ei lendle mingid kemikaalid mulle kopsu. 

Nüüd olengi üks õnnetu 70€ vaesem inimene ja ei iialgi osta ma sealt enda lapsele riideid, sest see pole seda väärt. 

Usun, et need kes omavad neid riideid ütlevad, et ´´minul küll nii polnud´´ või ´´minu arust kvaliteet jumala hea´´. Minu jaoks riideese ei tohi eraldada mingeid kahtlaseid asju, mis ajavad mind vesistama. Tellisin erinevaid tooteid, seega ei saa olla see ühe partii viga. Peale selle jama, rikkus ta mitu minu riideeset ka ära. Loodan, et mitme pesuga saan nendest jamadest lahti. 

Ma ei teagi, mida teha nende George riietega..

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Hakkame sööma- lisatoit

Kui poiss sai mul nelja kuuseks, siis oli aeg hakata talle tahket toitu andma. Ma otsustasin sedasi, kuna andsin rinda iga kahe tunni tagant ning olin omadega täiesti läbi. Lisaks veel ta võttis kaalust juurde ikka meeletult, üle kilo kuus. Muidugi lisatoidust ei tulnud midagi välja, liialt vara ikkagist. Hakkasid gaasid kimbutama ning lõpetasin peale kolme päeva proovimist lisatoidu ära.
Siit ka soovitus, kui arst pole teisiti soovitanud, siis kindlasti mitte anda enne viiendat elukuud lapsele lisatoitu, parim oleks isegi oodata kuni kuuenda elukuuni. Ma omast kogemusest ütleks nii, et viiendast elukuust anda proovida beebi lusikatäis erinevaid maitseid. 
Lisatoitu muidu soovitatakse alla 6 kuu vanustele beebidele, kelle kaal on madal (antakse kaloririkast lisatoitu) või nendele beebidele, kelle kaal liiga kõrge (madala kalorisisaldusega lisatoit).
Proovisin anda lisatoitu uuesti viiendal elukuul ja poiss oli vaimustuses. Ta juba päevi vahtis, kuidas mina sõin. Tundsin, et nüüd on ta va…

Rotaviiruse vaktsiin rikkus mu lapse

Kirjutasin eelnevalt vaktsineerimisest, kuid nüüd on poiss need kätte saanud ja mul on palju kirjutada.
Tuberkuloosi vaktsiini sai poiss mul kuuendal nädalal ja sellest ei juhtunud midagi. 
Asi läks nihu rota vaktsiiniga. Peale esimest rota vaktsiini hakkas poiss piima välja ajama palju ja kohe väga palju. Alguses mõtlesin, et need kaks pole omavahel seotud, kuid ajaliselt klapib kõik, nüüd kui tagasi vaadata. 
Kolme kuuseks saades oli rota+ mitmik ja pneumokokk. Tundsin südames kripeldust ja sisetunne ütles, et ma ei tohiks lasta ühtegi neist teha. Arst rääkis augu pähe ja mees pidas mind kanaemaks, selle surve all siis ma nõustusin ainult rotaga ja teistest keeldusin.
JUMAL TÄNATUD!
Ei läinud tundigi mööda, kui poiss hakkas piima välja ajama ja ikka peaaegu, et kõik, mis ta sisse sõi. Järgmisel hommikul oli kaka tume roheline ja poiss oksendas juba limast piima välja ja haises okse järele. Siis sattusin paanikasse ja helistasin arstile, tema soovitas mul minna kiirabisse. Olin enda peale…

Sünnituse esilekutsumine looduslikult

Mul on 7 päeva veel jäänud tähtajani ja ausalt juba 37 ndast nädalast ma juba mõtlesin, et võib ta nüüd hakata tulema. Hirm oli sünnituse ees ja siiani on, kuid nüüd on lisandunud väike hirm ülekandmise eest, sest ma lihtsalt enam ei jõua.
Esiteks on ootusärevus suur, no milline ta välja näeb? Nagu mehe pea- vaarao oma? Kas tal on pruunid silmad ja tume nahk, või on rohelised silmad ja hele nahk? Teiseks, tahaks juba normaalse inimese moodi end tunda ja riideid selga panna, hetkel külmad ilmad lähenevad ja jopet pole ühtegi, mis eest kinni läheks. Paberile on mul märgitud, et üle kannan kuni 29 septembrini. Sinna on nagu terve igaviku ja 10 kuud rase olla? Uuh. 
Leidsin mõned nipid, kuidas looduslikult ja loomulikult beebit välja meelitada. Need ei pruugi mõjuda kõigile, kuna kõik me oleme erinevad ja kõik oleneb ka, kuidas raseduse ajal oled olnud.
Muid esilekutsumisi me teame- SSS, aktiivne liikumine, rinnanibude stimuleerimine jne. Ma hakkasin seda listi koostama, kuna kõik need tüüpi…