Otse põhisisu juurde

5 eri tüüpi ema1. Näägutaja

Kui mitte miski pole tema tahtmist mööda, siis on kõik valesti. Võimalik, et kasutab ka mehe peal sama tehnikat.
'' Miks sa sinna ronid?'' 
''Tule kohe pliidi juurest ära.''
'' Ära mine sinna.''
'' Ära puutu seda.''
'' Ära roni diivanil.''
''Miks sa maha pudistad.''
'' Lõpeta see vingumine.''

2. Paanitseja

Ta näeb ohtu kõiges, mis tema last ümbritseb. Magamistoa kapp on potentsiaalne tapja. Vood peab madalal olema, muidu laps võib murda jalaluu. Joosta ei tohi liiga kiiresti, äkki kukub. Toit peab pehme olema, sest äkki tekib lämbumisoht. Tema kodu näeb välja nagu kummituba, kõik tehnika, mis turvalise kodu jaoks loodud, on tal installitud.

3. Ähvardaja

Ta on oma olemuselt kärsitu ja pigem temperamentne. Tal pole reegleid, kõik millega annab last ähvardada, läheb käiku.
''Kui sa oma tuba ära ei korista, siis telekat ei näe terve nädala.''
''Kui sa kohe hambaid pesema ei lähe, siis mitte kunagi jäätist ei saa.''
'' Kui sa veelkord oma õega kakled, siis telefoni/ arvutimänge ei saa kunagi.''

4. Teaduslikud uuringud

Tema sotsiaalmeediat domineerivad igasugu erinevad teaduslikud artiklid, kuidas kasvatada last. Ta jagab neid oma seinal ja saadab ka emadele, kes tema meelest kasutavad kahtlaseid kasvatusmeetodeid.

5. Ekstremistid

Kipub oma uskumusi kõigile peale suruma. Nende põhi argument on ''aga vanasti''.
''Miks sa imetad 2 aastast last, see on rõve.''
''Miks sa oma lapsele pudelit annad, see pole loomulik.''
''Keiser ei ole päris sünnitus.''
'' Vaktsiinid tapavad.''
''Mitte vaktsineerimine tapab.''


Aga üks Harju keskmine ema on need kõik viis mõõdukalt ühes. Pean tunnistama, et ise kipun olema ähvardaja, kuid eks igast punktist leian end. Milline oled sina?

Kommentaarid

 1. Aaaah, ähvardaja ja näägutaja segu, jube! Kuigi tegelikult vist võiks ühe tüübi veel lisada, pohhuisti, ma sobiks sinna ka. Väga ei koti, kuidas teised emad kasvatavad oma lapsi ja vahel ei koti see ka, et mis sigadusega need lapsed nüüd jälle hakkama on saanud. (samas vahel ikka näägutaks ja ähvadaks ka :D )

  VastaKustuta
 2. Anonüümne9.7.19

  Ma olen veel seitsmes sort: süüditundja. Üritan teha õigeid otsuseid ja kõike läbi mõelda ja ükskõik, mis teen, tunnen end ikka süüdi, et äkki pole siiski lapsele parim ja äkki ma rikun ta igaveseks ära :D Õnneks on mul tasakaalustajaks pohhuistist mees.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Haha väga hea! Need kaks jah väga head lisad. Mitmed öelnud, et pohhuist puudu :D

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Hakkame sööma- lisatoit

Kui poiss sai mul nelja kuuseks, siis oli aeg hakata talle tahket toitu andma. Ma otsustasin sedasi, kuna andsin rinda iga kahe tunni tagant ning olin omadega täiesti läbi. Lisaks veel ta võttis kaalust juurde ikka meeletult, üle kilo kuus. Muidugi lisatoidust ei tulnud midagi välja, liialt vara ikkagist. Hakkasid gaasid kimbutama ning lõpetasin peale kolme päeva proovimist lisatoidu ära.
Siit ka soovitus, kui arst pole teisiti soovitanud, siis kindlasti mitte anda enne viiendat elukuud lapsele lisatoitu, parim oleks isegi oodata kuni kuuenda elukuuni. Ma omast kogemusest ütleks nii, et viiendast elukuust anda proovida beebi lusikatäis erinevaid maitseid. 
Lisatoitu muidu soovitatakse alla 6 kuu vanustele beebidele, kelle kaal on madal (antakse kaloririkast lisatoitu) või nendele beebidele, kelle kaal liiga kõrge (madala kalorisisaldusega lisatoit).
Proovisin anda lisatoitu uuesti viiendal elukuul ja poiss oli vaimustuses. Ta juba päevi vahtis, kuidas mina sõin. Tundsin, et nüüd on ta va…

Rotaviiruse vaktsiin rikkus mu lapse

Kirjutasin eelnevalt vaktsineerimisest, kuid nüüd on poiss need kätte saanud ja mul on palju kirjutada.
Tuberkuloosi vaktsiini sai poiss mul kuuendal nädalal ja sellest ei juhtunud midagi. 
Asi läks nihu rota vaktsiiniga. Peale esimest rota vaktsiini hakkas poiss piima välja ajama palju ja kohe väga palju. Alguses mõtlesin, et need kaks pole omavahel seotud, kuid ajaliselt klapib kõik, nüüd kui tagasi vaadata. 
Kolme kuuseks saades oli rota+ mitmik ja pneumokokk. Tundsin südames kripeldust ja sisetunne ütles, et ma ei tohiks lasta ühtegi neist teha. Arst rääkis augu pähe ja mees pidas mind kanaemaks, selle surve all siis ma nõustusin ainult rotaga ja teistest keeldusin.
JUMAL TÄNATUD!
Ei läinud tundigi mööda, kui poiss hakkas piima välja ajama ja ikka peaaegu, et kõik, mis ta sisse sõi. Järgmisel hommikul oli kaka tume roheline ja poiss oksendas juba limast piima välja ja haises okse järele. Siis sattusin paanikasse ja helistasin arstile, tema soovitas mul minna kiirabisse. Olin enda peale…

Sünnituse esilekutsumine looduslikult

Mul on 7 päeva veel jäänud tähtajani ja ausalt juba 37 ndast nädalast ma juba mõtlesin, et võib ta nüüd hakata tulema. Hirm oli sünnituse ees ja siiani on, kuid nüüd on lisandunud väike hirm ülekandmise eest, sest ma lihtsalt enam ei jõua.
Esiteks on ootusärevus suur, no milline ta välja näeb? Nagu mehe pea- vaarao oma? Kas tal on pruunid silmad ja tume nahk, või on rohelised silmad ja hele nahk? Teiseks, tahaks juba normaalse inimese moodi end tunda ja riideid selga panna, hetkel külmad ilmad lähenevad ja jopet pole ühtegi, mis eest kinni läheks. Paberile on mul märgitud, et üle kannan kuni 29 septembrini. Sinna on nagu terve igaviku ja 10 kuud rase olla? Uuh. 
Leidsin mõned nipid, kuidas looduslikult ja loomulikult beebit välja meelitada. Need ei pruugi mõjuda kõigile, kuna kõik me oleme erinevad ja kõik oleneb ka, kuidas raseduse ajal oled olnud.
Muid esilekutsumisi me teame- SSS, aktiivne liikumine, rinnanibude stimuleerimine jne. Ma hakkasin seda listi koostama, kuna kõik need tüüpi…