Otse põhisisu juurde

PMS ja ''las ma vegeteerin seal nurgas paar päeva''


Kõik teavad, et naistel on päevad. Peaaegu kõik, ilmselgelt minu pea 4 aastane poeg veel selle tähendust ei tea, kuid olemasolust on tal selge pilt olemas, kuna talle meeldib vetsu minuga kaasa tulla ja niisama seal juttu ajada. Privaatsus ei ole kontseptsioon tema jaoks veel aga ma üritan, ausalt ma üritan.


Kui sa oled suhtes partneriga, hakkab välja kujunema rutiin, seal juures ka kord kuus on ''käed eemale'' nädal. Kuid mehed on lihtsad olevused ja nad ei viitsi pähe luua kausta nimega: HOIA NAISEST EEMALE. Tulemuseks on iga kuine üllatus ja stress, miks mu naine peast ära keeras.

Ma tahaks peaga vastu seina joosta ja teadvuse kaotada ning ärgata, kui see kõik läbi on- kõik tähendab FBI laadne ülekuulamine ja minu tunnete analüüsimine. Vahest ma küsin endalt, kas ma elan koos mingi salaagendiga, kes on välja koolitatud psühhoanalüütik või ta lihtsalt ongi selline.

Iga kuu pean aru andma, miks ma käitun nagu psühhopaat. Miks ma tahan ta pea maha raiduda või miks ma tahan kodust ära joosta ja peita end kusagil mahajäetud hoones, kuniks maha rahunen. Miks ma üldse närvis olen ja millest mul vaja maha rahuneda? Miks ma söön nii palju? Kas mul on mingi toitumishäire? Siis ma söön selle peale, sest see ajab masendusse, siis ma taon pead vastu lauda, sest miks ma söön nii palju, miks ma ei suuda end ohjeldada? Elu sakib, kõik sakib!

Need naised, kellel emotsioonid keevad nagu tuumajaama reaktori jahutusvesi, siis saavad aru, et sellised küsimused, igasugu küsimused... parandan, igasugu verbaalne suhtlus tekitab ahelreaktsiooni ja seda peatada on võimatu. Evakuatsioon on ainukene lahendus, kuid EI, temal vaja hakata mossitama, sest ma istun nurgas ja vahin tunde koorunud seinavärvi.

Depressioon? Ei, ma lihtsalt ei soovi sind mõrvata.

Ma olen väikestviisi feminist, kuid ma pole loll. Mehed ongi suuremad ja tugevamad, targemad kindlasti mitte aga ma tunnistan, et olen nõrgem. Seega lase mul siin nurgas emotseda, nutta ja end välja elada. Ära puutu mind, ära tule rääkima, lihtsalt mine tee midagi ja ära mõtle üle. Meestel on sisse kodeeritud parandamine, kui midagi on katki, vaja neil parandada. Kuid terve inimajaloo vältel pole mees suutnud naist parandada, seega lase mul olla.

Lõpetuseks, mille jumala pärast ma unes nägin, et ma oksendasin. Kes näeb üldse unes, et ta paneb ropsi? Detailselt! Miks ma ei näe Jason Momoad unes, kui ta veest väja tuleb, üleni märg. Vett tilgub ta mega kalli eratreeneri abiga saavutatud kehalt, mis on täis tätoveeringuid. Miks? See palju ilusam uni, märg unenägu, mitte oksemoodi märg unenägu. Jumal karistab mind, et näe sa oled vinguv mõrd, säh võta okse unenägu.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Rotaviiruse vaktsiin rikkus mu lapse

Kirjutasin eelnevalt vaktsineerimisest, kuid nüüd on poiss need kätte saanud ja mul on palju kirjutada.
Tuberkuloosi vaktsiini sai poiss mul kuuendal nädalal ja sellest ei juhtunud midagi. 
Asi läks nihu rota vaktsiiniga. Peale esimest rota vaktsiini hakkas poiss piima välja ajama palju ja kohe väga palju. Alguses mõtlesin, et need kaks pole omavahel seotud, kuid ajaliselt klapib kõik, nüüd kui tagasi vaadata. 
Kolme kuuseks saades oli rota+ mitmik ja pneumokokk. Tundsin südames kripeldust ja sisetunne ütles, et ma ei tohiks lasta ühtegi neist teha. Arst rääkis augu pähe ja mees pidas mind kanaemaks, selle surve all siis ma nõustusin ainult rotaga ja teistest keeldusin.
JUMAL TÄNATUD!
Ei läinud tundigi mööda, kui poiss hakkas piima välja ajama ja ikka peaaegu, et kõik, mis ta sisse sõi. Järgmisel hommikul oli kaka tume roheline ja poiss oksendas juba limast piima välja ja haises okse järele. Siis sattusin paanikasse ja helistasin arstile, tema soovitas mul minna kiirabisse. Olin enda peale…

Hakkame sööma- lisatoit

Kui poiss sai mul nelja kuuseks, siis oli aeg hakata talle tahket toitu andma. Ma otsustasin sedasi, kuna andsin rinda iga kahe tunni tagant ning olin omadega täiesti läbi. Lisaks veel ta võttis kaalust juurde ikka meeletult, üle kilo kuus. Muidugi lisatoidust ei tulnud midagi välja, liialt vara ikkagist. Hakkasid gaasid kimbutama ning lõpetasin peale kolme päeva proovimist lisatoidu ära.
Siit ka soovitus, kui arst pole teisiti soovitanud, siis kindlasti mitte anda enne viiendat elukuud lapsele lisatoitu, parim oleks isegi oodata kuni kuuenda elukuuni. Ma omast kogemusest ütleks nii, et viiendast elukuust anda proovida beebi lusikatäis erinevaid maitseid. 
Lisatoitu muidu soovitatakse alla 6 kuu vanustele beebidele, kelle kaal on madal (antakse kaloririkast lisatoitu) või nendele beebidele, kelle kaal liiga kõrge (madala kalorisisaldusega lisatoit).
Proovisin anda lisatoitu uuesti viiendal elukuul ja poiss oli vaimustuses. Ta juba päevi vahtis, kuidas mina sõin. Tundsin, et nüüd on ta va…

Sünnituse esilekutsumine looduslikult

Mul on 7 päeva veel jäänud tähtajani ja ausalt juba 37 ndast nädalast ma juba mõtlesin, et võib ta nüüd hakata tulema. Hirm oli sünnituse ees ja siiani on, kuid nüüd on lisandunud väike hirm ülekandmise eest, sest ma lihtsalt enam ei jõua.
Esiteks on ootusärevus suur, no milline ta välja näeb? Nagu mehe pea- vaarao oma? Kas tal on pruunid silmad ja tume nahk, või on rohelised silmad ja hele nahk? Teiseks, tahaks juba normaalse inimese moodi end tunda ja riideid selga panna, hetkel külmad ilmad lähenevad ja jopet pole ühtegi, mis eest kinni läheks. Paberile on mul märgitud, et üle kannan kuni 29 septembrini. Sinna on nagu terve igaviku ja 10 kuud rase olla? Uuh. 
Leidsin mõned nipid, kuidas looduslikult ja loomulikult beebit välja meelitada. Need ei pruugi mõjuda kõigile, kuna kõik me oleme erinevad ja kõik oleneb ka, kuidas raseduse ajal oled olnud.
Muid esilekutsumisi me teame- SSS, aktiivne liikumine, rinnanibude stimuleerimine jne. Ma hakkasin seda listi koostama, kuna kõik need tüüpi…